Aşık Veysel gecesi

BEŞİKTAŞ: Aşık Veysel gecesi

Beşiktaş Belediyesi’nden Aşık Veysel’i anma gecesi. Beşiktaş Belediyesi “Ustalara Saygı” etkinlikleri kapsamında 24 Nisan Pazartesi günü Âşık Veysel’e Saygı gecesi düzenliyor.
Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve Ustanın torunu Çiğdem Özer’in katılımıyla gerçekleştirilecek toplantı, büyük halk ozanının yaşam öyküsünü anlatan kısa bir film ile saat 19.30’da başlayacak.
Türk Halk Müziği Sanatçısı Cengiz Özkan, opera sanatçısı tenor Hakan Aysev ve Akın Eldes’in gitarı eşliğinde pop müzik dünyasından şarkıcı besteci Deniz Arcak’ın Âşık Veysel eserlerini yorumlayacakları mini konserlerle katılacakları etkinlikte kadim ozanı daima hatırlayanlar Akatlar Kültür Merkezi’nde buluşacaklar…
Müzik dünyasının duayen isimlerinden İzzet Öz de âşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan Âşık Veysel’le ilgili anıları ve yorumlarıyla geceye konuk olacak…
Sürpriz konukların da yer alacağı etkinlik, konuşmaların ve konserlerin ardından verilecek kokteyl ile sona erecek…
12 yaşına basan Ustalara Saygı, yeni döneminde yaz tatili arası vermeden ayda bir kez yapılacak… İlki 7 Kasım 2005 tarihinde Melih Cevdet Anday için gerçekleştirilen “Ustalara Saygı” etkinlikleri, geride bıraktığı 148 saygı gecesiyle (kısa bir ara dışında) alanının tek ve en uzun soluklu organizasyonu oldu. Etkinlikler, kış sezonlarında Akatlar Kültür Merkezi’nde ve Fulya Sanat’ta; yaz aylarındaysa Beşiktaş semtinin sevilen parklarında gerçekleştirildi ve 35 binin üzerinde izleyiciyi ağırladı.
Tarih: 24 Nisan 2017 Pazartesi (Bugün)
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Saat: 19.30
İletişim: 0530 675 63 55

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*