SPOR: “Avrupa’da kupanın sinyalini verdik.”

SPOR: “Avrupa’da kupanın sinyalini verdik.”

Beşiktaşlı yönetici Ahmet Ürkmezgil, Beşiktaş-Lyon maçı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Herkes maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, yaptığı açıklamalarla umutları arttıran Ürkmezgil, “Beşiktaş, Avrupa’da sınıf atladı” diyen Ürkmezgil şöyle devam etti: “Elendiğimiz için üzüntülüyüm ama potansiyelimizi gördüğümüz, 120 dakika üst düzey futbol ortamı yaşattığımız için de mutluyum. Lyon’la final gibi bir çeyrek final maçı oynadık. Kora kor bir şekilde mücadele ettik. Onlar ne kaçırdıysa biz de o kadar kaçırdık. Avrupa’da kupanın sinyalini verdik. Beşiktaş’ın Avrupa’da kupa alabileceğini gösterdik. UEFA Kupası bizim için hayal değil. Nasıl kaçırdık diye üzüntü yaşıyoruz.” dedi.

Penaltı sırasında gol atamayan Tosic ve Mitrovic’in eleştirilmesinin anlamsız olduğunu dile getiren Ahmet Ürkmezgil, “Kim kendini hazır hissederse penaltı vuruşunu o kullanmak ister. Bir takımda maksimum 2-3 penaltıcı olur. Biz 7 penaltı kullandık. O kullandı, bu kullanmadı tartışmaları anlamsız. Maçtan sonra Fatih Terim aradı, tebrik etti, gurur duyduğunu söyledi. O da aynı şeyleri düşünüyor. Penaltı şans işidir, şans faktörü yanımızda değildi.” diyerek, Beşiktaşlı taraftarın Avrupa’ya örnek olduğunu söyledi ve sözlerine devam etti:

“Sahaya giren, bir şey atan olmadı. Gerçek Avrupalı bizim taraftarlarımızdır” dedi ve UEFA’nın Fransa’daki maçta yaşanan olaylar nedeniyle kulübe verdiği ceza hakkında da, “Cezanın tahkimden döneceğine inanıyoruz. Son maçtaki taraftarın tutumu da etkili olacaktır. Başkan Fikret Orman o işle kendisi ilgilenecek. Kesinlikle haklı olduğumuz için bu yanlışın düzeltileceğini düşünüyorum. Rakip başkan buradaki ortamı görünce biraz olsun utanmıştır umarım” ifadelerini kullandı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*