Trump'tan tebrik telefonu

GÜNDEM: Trump’tan tebrik telefonu

Amerika Başkanı Donald Trump, referandumda elde ettiği başarıdan dolayı telefonla arayarak tebrik etti. ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 16 Nisan referandumu kampanyasını yakından takip ettiğini ve başarılı bulduğunu belirtti. Trump, “Dostluğumuzu önemsiyorum, beraber yapacağımız birçok önemli iş var.Suriye’de rejimin saldırılarına daha fazla sessiz kalamayız” ” dedi.
ABD Başkanı Donald ettiğini ve başarılı bulduğunu belirtti. Trump, “Dostluğumuzu önemsiyorum, beraber yapacağımız birçok önemli iş var” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam ABD Başkanı Donald Trump’la telefon görüşmesi yaptı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre; görüşmede Trump, Erdoğan’a 16 Nisan referandumuyla ilgili tebrik etmek için aradığını söyledi. Erdoğan’a iyi bir kampanya yürüttüğünü, birçok ile gittiğini hatırlattı. Kampanya sürecini bizzat yakından takip ettiğini söyledi. Trump, Erdoğan’a “Dostluğumuzu önemsiyorum, beraber yapacağımız birçok önemli iş var” dedi.

“DAHA FAZLA SESSİZ KALAMAYIZ”

Suriye’de gerçekleştirilen hava saldırılarına Türkiye’nin desteği için teşekkür etti. “Rejimin saldırılarına daha fazla sessiz kalamayız” diye konuştu.
Trump, Erdoğan’ın Suriye’de konvansiyonel silahlarla çok daha fazla insanın öldürüldüğünü hatırlatması üzerine Trump buna katılarak kendisi de özellikle varil bombaları konusunu dile getirdi. Trump, Suriye, Irak ve PKK ile mücadele konusunda Türkiye ile yakın işbirliği içerisinde olacağını söyledi.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*