Canlı yayın katilini arıyor

DÜNYA: Canlı yayın katilini arıyor

Amerika canlı yayın katilini arıyor. ABD, canlı yayın katilini arıyor. Facebook üzerinden canlı yayın yapan Stephens 74 yaşındaki Robert Godwin’i öldürmüştü.
Facebook canlı yayınında yoldan tesadüfen geçen bir yaşlı adamı gözünü kırpmadan öldüren Stephens, ülkeyi alarma geçirdi. New York, Pensilvanya, Indiana ve Michigan gibi eyaletlerde yaşayanlardan dikkatli olmaları istendi. Başına 50 bin dolar ödül konulan katil, canlı yayında daha önce 13 kişiyi öldürdüğünü söylemişti.
ABD’nin Cleveland kentinde işlediği cinayeti sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan canlı yayınlayan katil, ülke genelinde aranıyor.
Cinayetin üzerinden bir gün geçmesine rağmen 37 yaşındaki Steven Stephens’ı yakalamayı başaramayan Cleveland polisi, aramalarını ülke genelini kapsayacak şekilde genişletti. Cleveland Polis Şefi Calvin Williams, düzenlediği basın toplantısında olayın ardından şüpheliye ait cep telefonunun sinyallerinin kesildiğini bildirdi.
“Stephens’ı bulana kadar altına bakılmadık tek taş bırakmayacağız” diyen Williams, katilin Ohio eyaletini terk edip etmediğine dair ellerinde bir delil bulunmadığını dile getirdi.
Cleveland Belediye Başkanı Frank Jackson ise, katilin yakalanmasını sağlayacak bilgi için 50 bin dolar ödül vereceklerini açıkladı.
Polis, Pensilvanya, New York, Indiana ve Michigan eyalet sakinlerini dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.
Pazar günü Facebook üzerinden canlı yayın yapan Stephens, yol kenarında duran 74 yaşındaki Robert Godwin’i vurarak öldürmüştü. Kan donduran cinayeti izleyenler gözlerine inanamezken, katil daha önce de 13 kişiyi öldürdüğünü söylemişti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*