POMEM

EĞİTİM: POMEM başvuruları uzatıldı

POMEM başvuru süreleri uzatıldı. Yoğun istek üzerine POMEM ön başvuru sürelerinin uzatıldığı, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirildi. Ön başvuru işlemleri 28 Nisan’a kadar devam edecek.

3-14 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak olan ön başvuru işlemlerinin, 28 Nisan’a kadar uzatılması adayları sevindirdi.

Yapılan duyuruda, “Ancak, ülkemizde yapılacak olan referandum oylaması nedeniyle oluşan hareketlilikten dolayı bazı adayların ön başvuru işlemlerini gerçekleştirememesi ve başvuru süresinin uzatılması ile ilgili olarak yoğun talep gelmesi nedeniyle 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemleri 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

POMEM 20. dönem polis meslek eğitimi için bin kadın memur olmak üzere, toplamda 10 bin aday alınacak. Ön başvurular “www.pa.edu.tr” adresinden yapılacak.

Adaylarda aranan şartlar ise, “lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak”, “31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak”, “2015 veya 2016’da yapılan KPSS lisans P3 puan türünden en az 60, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş ya da çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 48 taban puan almış olmak”

Sınav ile ilgili detayları “www.pa.edu.tr” öğrenebilirsiniz.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*