5. Emek ve Başarı Ödülleri

KÜLTÜR: 5. Emek ve Başarı Ödülleri

Bu yıl 5.si yapılacak olan Emek ve Başarı Ödülleri’nin sahipleri ve adayları belli oldu. Beşiktaş Belediyesi’nin Ulus Meyve Bahçesi’nde gerçekleşen basın toplantısı ile duyurusu yapılan törenin açılış konuşmasını Yeni Tiyatro Dergisi Koordinatörü Yetkin Yüksel yaptı. 22 kategori bulunan ödülün aday listesinin açıklandığı 5. Emek ve Başarı Ödülleri töreni 9 Mayıs 2017’de Fulya Sanat’ta gerçekleştirilecek.

İşte “Emek Ödülleri” ve “Onur Ödülü”nün bu yılki sahipleri ve adaylar…

EMEK ÖDÜLLERİ
Prof. Dr. Sevinç Sokullu
Prof. Dr. Hülya Nutku
Dilek Türker
Alpay Ekler
Can Doğan
ASSITEJ (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği Türkiye Merkezi)
Antalya Şehir Tiyatrosu
Bursa Şehir Tiyatrosu
Bilimsel Tiyatro Atölyesi / Hayrettin Filiz
Sahne Dergisi
www.tiyatronline.com / Enver Başar

ONUR ÖDÜLÜ
Tamer Levent

BAŞARI ÖDÜLLERİ ADAYLARI

Yılın Oyunu Adayları

Son Zenne
Bo Sahne

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır
Aysa Prodüksiyon

Hayal-i Temsil
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Sessizliğin İçinden
İstanbul Devlet Tiyatrosu

Hamlet
Versus Tiyatro

Köprüden Görünüş
Oyun Atölyesi

Frankenstein
Sadri Alışık Tiyatrosu

Yılın Yönetmeni Adayları

Faik Ertener
Sessizliğin İçinden – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Selen Uçer
Bütün Kadınların Kafası Karışıktır – Aysa Prodüksiyon

Serdar Saatman
Son Zenne – Bo Sahne

Yiğit Sertdemir
Hayal-i Temsil – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Şakir Gürzümar
Frankenstein – Sadri Alışık Tiyatrosu

Aydın Arıt Yılın Oyun Yazarı Adayları

Ahmet Sami Özbudak
Hayal-i Temsil – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Gökhan Erarslan
Cahide – Tiyatro Keyfi

Serdar Saatman
Son Zenne – Bo Sahne

Sibel Yıldırım
Gönlübozuk – Tiyatral

Selen Uçer – Seray Şahiner
Bütün Kadınların Kafası Karışıktır – Aysa Prodüksiyon

Deniz Madanoğlu
Medet – Tiyatro YanEtki

Yılın Kadın Oyuncusu Adayları

Ebru Aytürk
Sessizliğin İçinden – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Deniz Çakır
Bütün Kadınların Kafası Karışıktır – Aysa Prodüksiyon

Ayşen İnci
İkinci Bölüm – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Laçin Ceylan
Vurgun – Bi Sahne

Hümay Güldağ
Hayal-i Temsil – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Yılın Erkek Oyuncusu Adayları

Bülent İnal
Köprüden Görünüş – Oyun Atölyesi

Savaş Özdural
Karar Kimin – Ak’la Kara Tiyatro

Emre Kınay
Nihayet Bitti – Duru Tiyatro

Yarkın Ünsal
Son Zenne – Bo Sahne

Yiğit Sertdemir
Hayal-i Temsil – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Cem Zeynel Kılıç
Sessizliğin İçinden – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yılın Yardımcı Rolde Kadın Oyuncusu Adayları

Şebnem Sönmez
Bütün Kadınların Kafası Karışıktır – Aysa Prodüksiyon

Zeynep Kankonde
Bütün Kadınların Kafası Karışıktır – Aysa Prodüksiyon

Buket Dereoğlu
Üç Nokta – Ak’la Kara Tiyatro

İpek Türkkan Kaynak
Bütün Kadınların Kafası Karışıktır – Aysa Prodüksiyon

Veda Yurtsever
İkinci Bölüm – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yılın Yardımcı Rolde Erkek Oyuncusu Adayları

Ömer Gecü
Kapı Çarptı – İstanbul Kumpanyası

Kubilay Karslıoğlu
Köprüden Görünüş – Oyun Atölyesi

Levend Öktem
12. Gece – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Tuncay Koçal
Sessizliğin İçinden – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Saydam Yeniay
Gönlübozuk – Tiyatral

Ali Çelik
Yanlışlıklar Komedyası – Bakırköy Belediye Tiyatroları

Yeni Tiyatro Dergisi Yılın Umut Veren Kadın Oyuncusu Adayları

Gözde Cığacı
Küheylan – Müstesna Tiyatro

Selin Ayık
Yangın Yerinde Orkideler – Rampa Tiyatro

Nazlı Bulum
Köprüden Görünüş – Oyun Atölyesi

Deniz Can
Yangın Yerinde Orkideler – Rampa Tiyatro

Dicle Akbaş
Yarın Başka Koruda – Bakırköy Belediye Tiyatroları

Yeni Tiyatro Dergisi Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu Adayları

Şükrü Veysel Alankaya
Palto – Oyun İşleri

Emre Koç
Yanlışlıklar Komedyası – Bakırköy Belediye Tiyatroları

Murat Uslu
Merhaba Hoşçakal – Gong Tiyatro

Müslüm Köse
Faust – Küçük Sahne

Kayhan Berkin
Hamlet – Versus Tiyatro

Aykut Akdere
Köprüden Görünüş – Oyun Atölyesi

Yılın Sahne Tasarımcısı Adayları

Şirin Dağtekin
Frankenstein – Sadri Alışık Tiyatrosu; Tersine Dünya – Sessizliğin
İçinden İstanbul Devlet Tiyatrosu

Oğuz Şahin
Son Zenne – Bo Sahne

Kerem Çetiner
Yanlışlıklar Komedyası – Bakırköy Belediye Tiyatroları

Gamze Kuş
12. Gece – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Cem Yılmazer
Hayal-i Temsil – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Yılın Oyun Müziği Adayları

Tolga Çebi
Cyrano de Bergerac – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Orhan Enes Kuzu
Cahide – Tiyatro Keyfi; Köprüden Görünüş – Oyun Atölyesi

Çağrı Beklen
Oyunlarla Yaşayanlar, Aşk Delisi – Oyun Atölyesi

Çiğdem Erken
12. Gece – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Deniz Noyan
Kuvayi Milliye Destanı – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Yılın Kostüm Tasarımcısı Adayları

Gamze Kuş
12. Gece – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Nihal Kaplangı
Hayal-i Temsil, Sonsuz Öykü – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Aslı Akıncı
Medea Kali – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Nalan Alaylı
Tersine Dünya – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Oğuz Şahin
Son Zenne – Bo Sahne

Canan Göknil
Cyrano de Bergerac – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları; Bersisa – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yılın Işık Tasarımcısı Adayları

Cem Yılmazer
12. Gece, Hayal-i Temsil – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Yüksel Aymaz
Cahide – Tiyatro Keyfi

Yakup Çartık
Frankenstein – Sadri Alışık Tiyatrosu; Yanlışlıklar Komedyası – Bakırköy Belediye Tiyatroları

Önder Arık
Sessizliğin İçinden – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Kemal Yiğitcan
Köprüden Görünüş – Oyun Atölyesi

Yılın Dans Düzeni Adayları

Yeşim Alıç
Erkek Arkadaş – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Candaş Baş
12. Gece – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Uğur Can Arıkan
Son Zenne – Bo Sahne

Handan Ergiydiren
Kuvayi Milliye Destanı – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Görkem Elmalıoğlu
Hamlet- Versus Tiyatro

Yılın Dramaturgu Adayları

Hilmi Zafer Şahin
Fehim Paşa Konağı – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Özge Ökten
Oyunun Oyunu – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Irmak Bahçeci
Yanlışlıklar Komedyası – Bakırköy Belediye Tiyatroları

Günay Ertekin
Sessizliğin İçinden – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Deniz Hamzaoğlu
Küheylan – Yabancı Sahne

Türkçeye Katkı Ödülü Adayları

Gülay Gür
Cehennem – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Ayşegül Handem
Nihayet Bitti – Duru Tiyatro

Senem Cevher
Şehir Büyüyor – Tiyatro Temas

Sibel Yıldırım
Gönlübozuk – Tiyatral

Beyhan Karadağ
Sessizliğin İçinden – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yılın Tiyatro Fotoğrafı Ödülü Adayları

Nesrin Kadıoğlu
Cyrano De Bergerac – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Ahmet Çelikbaş
Sonsuz Öykü – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Mehmet Çakıcı
Yarın Başka Koruda – Bakırköy Belediye Tiyatroları

Sanem Aslantürk, Aydan Çınar
Hamlet – Versus Tiyatro

Banu Kaplancalı
Pencere – Oyun Atölyesi

Kıvanç Niş
Bersisa – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Oğulcan Delipınar
Duruşma Gecesi – Tiyatro Merdiven

Çocuk Tiyatrosu Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Birimi ve İstanbul Kumpanyası Çocuk Birimi

Jüri Özel Ödülü (Yılın Ekibi)

Fareler ve İnsanlar (Yöneten: Aydın Sigalı) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*