Külup baskıncıları yakalandı

BEŞİKTAŞ: Külup baskıncıları yakalandı

Beşiktaş ve Şişli’de bir çok lüks gece kulüplerine saldırı düzenleyen çete çökertildi. İstanbul’da bir işyerine ve lüks gece kulüplerine silahlı saldırı düzenleyen organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin birçok iş yeri ve lüks gece kulüplerine düzenledikleri saldırılar güvenlik kameralarına yansıdı.
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 15 Temmuz 2016 tarihinde birçok eğlence merkezine baskı kurarak haraç almaya çalışan bir organize suç örgütüne yönelik operasyon düzenlemişti. Operasyon kapsamında organize suç örgütü lideri G.D. ile birlikte 3 şüpheli gözaltına alınmıştı. Çıkarıldıkları mahkemeden 15 Temmuz Darbe Girişimi sebebiyle serbest kalan suç örgütünün 27 Mart 2017 tarihinde Kağıthane’de bir iş yerine silahlı saldırı düzenlediği tespit edildi.
Takibe alınan suç örgütünün Şişli ve Beşiktaş’ta faaliyet gösteren birçok lüks gece kulüplerinden haraç almak için saldırı hazırlığında olduğunu belirlenmesi üzerine polis ekipleri harekete geçti. 10 Nisan Pazartesi günü düzenlenen operasyonda suç örgütü lideri G.D. ile birlikte 3 şüpheli gözaltına alındı. Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*