Oda TV davasında karar

GÜNDEM: Oda TV davasında karar

6 yıl süren Oda TV davası açıklandı. İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklar eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, Yalçın Küçük, Soner Yalçın, Doğan Yurdakul, Müyesser Yıldız, Barış Pehlivan, Nedim Şener, Barış Terkoğlu, Doğan Yurdakul, Mümtaz İdil, İklim Kaleli, Muhammet Sait Çakır ve Coşkun Musluk ile başka suçtan tutuklu Ahmet Şık’ın beraatine hükmetti.
Kamuoyunda Oda TV olarak bilinen ve gazeteci Soner Yalçın, Ahmet Şık, eski emniyet müdürü Hanefi Avcı ile Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün de arasında bulunduğu 13 kişinin yargılandığı davada karar belli oldu. 6 yıldır süren davada İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi tüm sanıkların beraatine karar verdi. Mahkeme heyeti, soruşturma ve kovuşturmada görev alan kamu görevlileri hakkında da suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.
İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına başka suçtan tutuklu Ahmet Şık ile Hanefi Avcı, Soner Yalçın, Yalçın Küçük, Nedim Şener, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Çoşkun Musluk,Muhammed Sait Çakır katıldı. Duruşmaya gelmeyen diğer sanıkları avukatları temsil etti. Sanıklara yakınları ve arkadaşları destek verdi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*