Rusya'da bomba şoku!..

DÜNYA: Rusya’da bomba şoku!..

Rusya’da büyük şok. Rusya’dan bomba haberleri gelmeye devam ediyor. Bu seferde bir apartmanda bomba bulundu. Rusya’nın St Petersburg şehrinde 3 gün önce metroda gerçekleşen terör saldırısının ardından şimdi de bir apartmanda bomba bulundu. Sabah saatlerinde de Rostov-na-Donu şehrinde patlama gerçekleşmiş, bir kişi yaralanmıştı.
St. Petersburg Belediyesi Nevskiy Bölge İdaresi Başkanı Konstantin Serov, Petersburg’da bir apartmanda bombanın bulunduğunu açıkladı. Serov, TASS’a yaptığı konuşmada “Bomba bulundu ve etkisiz hale getirildi.
Tehlike şu an söz konusu olamaz. Apartmanın 1-7. katlarında oturanlara binaya dönme izni verildi. 8. ve 9. katlarında ise soruşturma heyeti hala çalışmalar yapıyor” dedi.
Öte yandan bombanın döşendiği apartmanın yanında bulunan kreş faaliyetlerini durdurmadı, apartmandan tahliye edilen insanlar kreşte geçici olarak barındırıldı. Daha önce yapılan açıklamada TASS, Federal Güvenlik Servisi Dairesinde çalışan kaynağa dayanarak Tovarişeskiy Caddesindeki binada şüpheli madde bulunduğu için binada oturanların tahliye edildiği bildirilmişti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*