Yaz tatili

EĞİTİM: Yaz tatili ne zaman?

Öğrenciler derslerine çalışırken, bir yandan da yaz tatili planlarını yapıyorlar. Merakla beklenen haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 9 Haziran 2017 günü öğrenciler karneleri alacaklar. 2017-2018 Eğitim öğretim yılı ise, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak.

Yaz tatili hakkında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Yaz tatilini kaldırma gibi bir düşüncemiz yok. Ancak yaz tatilini öğrencilerimize etkin bir şekilde vermek istiyoruz” dedi.

Yaz tatili
Yaz tatili

Konu ile ilgili olarak MEB’den gelen açıklama:

“Öğrencilerimize çağın gerektirmiş olduğu bütün bilgileri vermeyi gaye edindik. Ancak eğitim süresini kısaltmadan, vermiş olduğumuz tatil süresi içerisinde eğitimi, etkili ve en özünü vermeyi amaç ediniyoruz. Yaz tatilini kaldırma gibi bir düşüncemiz yok. Ancak yaz tatilini öğrencilerimize etkin bir şekilde vermek istiyoruz. Birçok yerde okul döneminde olduğu gibi, yaz tatillerinde de destekleme eğitimleri veriyoruz. Daha etkin bir şekilde tatilleri kullanmak için de bir çalışmamız var. Daha iyiyi yakalamak için çalışmaya devam edeceğiz. 1930’lardaki sistemi kullanmaya devam.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*