Türkiye dünyaya duyurdu: Bulgular kimyasal

DÜNYA: Bulgular kimyasal

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamada bulguların kimsayas saldırıyı gösteriyor açıklamasında bulundu. Türkiey Sağlık Bakanı,Suriye İdlib’de onlarca sivilin ölümüne yol açan saldırıdan sonra Hatay’a getirilen yaralılarda ortaya çıkan sonucu açıkladı. Akdağ ayrıca 30 kadar yaralının da Gaziantep’te tedavi altına alındığını söyledi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Suriye İdlib’de onlarca kişinin boğularak veya nefes alamayarak öldüğü katliamın ardından Türkiye’nin ulaştığı ilk bulguları ilan etti. Akdağ, saldırıdan sonra Türkiye’ye getirilen yaralılardaki bulguların kimyasal saldırıyı gösterdiğini söyledi. Sağlık Bakanı’nın sözlerini, Reuters haber ajansı dünyaya son dakika olarak geçti. Akdağ, ayrıca Gaziantep’e 30 kadar yaralının getirildiğini bildirdi.
İdlib’deki hava saldırısında yaralanan 32 kişinin de dün Hatay’a getirildiğini açıklandı. Cilvegözü Sınır Kapısı’nda kimyasal çadır kuruldu, yaralılar özel kıyafetler giymiş sağlık ekipleri tarafından muayene edildikten sonra Türkiye’ye alındı. Dünyayı ayağa kaldıran İdlib’in Han Şeyhun kasabasındaki saldırıda 58 can kaybı var. Saldırıdan etkilenen kasaba sakinlerinin sayısı ise 500’ü buluyor.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*