Aile Bakanlığı'ndan 7 yıl itirazı

BEŞİKTAŞ: Aile Bakanlığı’ndan 7 yıl itirazı

Sevgilisi M. Ç.’yi darp ettiği için 7 yıl 6 ay hapse çarptırılan Alaattin Çakıcı’nın üvey oğlu Onur Özbizerdik’in cezasına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı itiraz etti. Geçtiğimiz aylarda Kuruçeşme’de kurşunladığı bir gece kulübünü İstiklal Caddesi’ndeki Hollanda başkonsolosluğu sandığını söyleyen organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın üvey oğlu Onur Özbizerdik tutuklanmıştı.
Yeraltı dünyasının tanıdık isimlerinden Onur Özbizerdik, geçen yıl aracının içinde sevgilisi Melis Çakır’a ayakkabıyla vurmaya başladı. Darp edilen genç kadın, bir eve sığınarak canını kurtardı. Savcılık, Özbizerdik’e dava açtı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Özbizerdik, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kaçma şüphesi üzerine zanlı hakkında yurt dışına çıkış yasağı da konuldu.
Davada katılan sıfatıyla bulunan bulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, cezaya itiraz etti. Bakanlık avukatı tarafından mahkemeye sunulan itiraz dilekçesinde “Mahkeme, Özbizerdik tarafından işlenen kusurun yoğunluğunu, suçun işleniş biçimini, meydana gelen zararın ağırlığını göz önüne bir kez daha almalıdır. M. Ç. yönelik eylemler üst sınırdan cezalandırılmalıdır. İndirim hükümlerinin uygulanması yasaya aykırıdır. Hak ve adaletin yerini bulması amacıyla indirim kararları iptal edilmelidir” dedi.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*