Movies In Concert: Amadeus Live

KÜLTÜR: Movies In Concert: Amadeus Live

Sinema tarihine damgasını vuran 1984 yapımı klasik Miloš Forman filmi Amadeus, hafızalara kazınan müzikleriyle Zorlu PSM sahnesinde olacak. Dev bir orkestra ve koro tarafından icra edilecek Amadeus’un müzikleri, filmden sahneler eşliğinde hem işitsel hem de görsel bir şölen yaşatacak.

Man on the Moon, One Flew Over the Cuckoo’s Nest, Hair, Goya’s Ghosts gibi filmlerin de yönetmenlik koltuğunda oturan Çek yönetmen Miloš Forman’ın 1984 yapımı klasik filmi Amadeus, klasik müzik tarihinin en önemli isimlerinden Wolfgang Amadeus Mozart’ın hikayesini görkemli bir anlatım ve Peter Shaffer’ın 1979 tarihli oyunundan uyarlanan kurguyla beyaz perdeye taşımıştı. Otoriteler ve eleştirmenler tarafından sinema tarihinde klasik müziği eksenine alan en iyi film olarak anılan ve başarısını toplamda 8 Oscar, 4 BAFTA ve 4 Altın Küre ödülüyle pekiştiren dev yapım, Wolfgang Amadeus Mozart’ın besteleri ve John Strauss’un bestelediği müzikleriyle de hafızalara kazındı. Sir Neville Marriner şefliğindeki Academy of St Martin in the Fields Orkestra’sının icra ettiği müzikler, John Strauss’a soundtrack dalında Grammy ödülü kazandırdı. Toplam 20 şarkının yer aldığı soundtrack, Billboard başta olmak üzere müzik listelerinde üst sıralara yükselmeyi başardı.

Dünyanın en prestijli performans merkezlerinde sahnelenen Live in Concert: Amadeus, filmin kendisi kadar değerli müziklerini ve dolayısıyla Wolfgang Amadeus Mozart’ı teatral bir performansla onurlandırıyor. Sadece klasik müzik dinleyicilerinin değil, her müzik dinleyicisinin kaçırmaması gereken türden, eşsiz bir deneyim vadeden performans, Zorlu PSM’de iki gece üst üste sahnelenecek.

Movies In Concert: Amadeus Live
24 Şubat 21:00 – 25 Şubat 20:00
Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*