Erdoğan Tanzanya yerel dilinde konuştu

SİYASET: Erdoğan Tanzanya yerel dilinde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi ziyaret için bulunduğu Tanzanya’da konuşmasının bir bölümünde Tanzanya yerel dilinde bir cümle söyledi. Erdoğan Tanzanya yerel dilinde konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için geldiği Tanzanya’da konuşmasının bir bölümünde yerel dilde konuştu. Erdoğan’ın Türkçe’de ‘Damlaya damlaya göl olur” atasözüne denk geldiğini söylediği sözlerden sonra salonda büyük bir alkış koptu.

Erdoğan Tanzanya yerel dilinde konuştu
Erdoğan Tanzanya yerel dilinde konuştu

Resmi temasların ardından Tanzanya Devlet Başkanı John Pombe Joseph Magufuli ve eşi Janeth Magufuli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan onuruna resmi akşam yemeği verdi.

Devlet Başkanlığı Sarayı’ndaki yemekte, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve eşi Nigar Hülya Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu.

Tanzanya’da görüşmelerini bitiren Cumhurbaşkanı Erdoğan özel uçak “TUR” ile Mozambik’in başkenti Maputo’ya geldi. Erdoğan, Uluslararası Maputo Havaalanında Türkiye’nin Maputo Büyükelçisi Zeynep Kızıltan tarafından karşılandı.

Kaynak: MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*