Moda insanın kendine yakışanı giymesidir

ALIŞVERİŞ: Moda insanın kendine yakışanı giymesidir

Dünyaca ünlü top model Miranda Kerr ve oyuncu Tuba Ünsal, aynı markanın kıyafetini, birkaç ay arayla giydi. Ortaya çıkan görüntü akla hemen “Moda insanın kendine yakışanı giymesidir” sözünü getirdi.

Ünlü ya da göz önünde bir kadın olmak zor… Hele ki sık sık kamera karşısına geçiyorsanız… Koleksiyonları takip edeceksiniz, trendleri uygulayacaksınız, dünyaca ünlü markaların ürünlerini giyeceksiniz. Ayrıca, katıldığınız davetlerde diğer kadınlarla pişti olmamaya özen göstereceksiniz.
Türkiye’de aynı ortama giren kadınlarda bu durumla çok sık karşılaşmasak da, dünyaca ünlü bir ismin giydiği kıyafetleri, ülkemizde tercih edenlerin sayısı bir hayli fazla… Tıpkı Tuba Ünsal gibi…
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Avon Kadın Ödülleri’nde karşımıza çıkan Tuba Ünsal, Louis Vuitton bir kıyafet giymişti. Çantası ve ayakkabısı da aynı marka olan Ünsal ne var ki kombin konusunda pek başarılı olamamıştı.

Moda insanın kendine yakışanı giymesidir
Moda insanın kendine yakışanı giymesidir

Geçen ekim ayında ise bu tasarımı Miranda Kerr giydi. O da baştan aşağıya Louis Vuitton tercih etmişti.
Bu iki kadın aynı kıyafeti giyse de fotoğrafları yan yana koyduğumuzda gördüğümüz tablo, ikili arasındaki dağlar kadar fark olduğunu yansıtıyor. Tabii bunda aradaki boy farkını da es geçmemek lazım. Fakat yine de ne demişler “Moda insanın kendine yakışanı giymesidir”…
Gelin isterseniz madde madde kıyafetleri inceleyelim:

1 ETEK BOYUNDAKİ AYRINTI
Miranda Kerr kıyafeti vücut ölçülerine göre adapte ettirmiş. Yani etek aslında diz üstünde bir model ama ünlü top model onu mini giymeyi tercih ederek göze hitap etmiş. Tuba Ünsal, etek ve body’i olduğu gibi giymiş. Üzerine oturmayan kıyafeti daraltma ya da bir beden küçüğünü alma gereği bile hissetmemiş.

2 AYAKKABI VE ÇANTA

2 AYAKKABI VE ÇANTA
2 AYAKKABI VE ÇANTA

Miranda Kerr Louis Vuitton siyah bot ve yine aynı marka siyah beyaz leopar desenli kutu formlarında bir çantayla elbiseyi kombinlemiş.

AYAKKABI VE ÇANTA
AYAKKABI VE ÇANTA

Tuba Ünsal da Louis Vuitton bot ve aynı marka kutu şeklindeki çanta ile kombinlemiş, ama renkler kıyafetle tam bir uyumsuzluk içinde. Sadece etek kısmındaki markanın tokası ile uyumlu.

3 TUBA’NIN ÇANTASI GERİDEN GELİYOR

3 TUBA’NIN ÇANTASI GERİDEN GELİYOR
3 TUBA’NIN ÇANTASI GERİDEN GELİYOR

Miranda Kerr’in çantası 2016 koleksiyonundan. Tuba Ünsal’ın çantası ise 2014 koleksiyonundan

Kaynak: SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*