İran'da facia: 30 ölü

DÜNYA: İran’da facia: 30 ölü

İran’ın başkenti Tahran’daki 17 katlı bina, çıkan yangın sonucu çöktü. Devlet televizyonu, en az 30 kişinin öldüğü olayda 50 ila 100 kişinin enkaz altında kaldığını bildiriyor. Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği boşaltıldı.

Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği binasının bulunduğu İstanbul Dört Yol kavşağında (Çahar Rahı İstanbul) yer alan plastik ve tekstil atölyelerinin bulunduğu 17 katlı Plasku İş Merkezi, çıkan yangın sonucu çöktü.

Sabah saatlerinde gerçekleşen olayda devlet televizyonu 30 itfaiyecinin öldüğünü bildiriyor. Enkaz altında ise en az 50 kişinin kaldığı açıklandı. Bu sayı 100’e kadar çıkabilir.

TÜRK VE İNGİLİZ BÜYÜKELÇİLİĞİ BOŞALTILDI

Sosyal medyadan paylaşılan fotoğraflarda, binadan gökyüzüne yoğun bir siyah duman kütlesinin yükseldiği ve peşinden de insanların şaşkın bakışları arasında yapının çöktüğü görülüyor.

Binanın çökme ihtimaline karşı Türkiye büyükelçiliği boşaltıldı, olay büyükelçilik binasına zarar vermedi. Aynı noktada bulunan İngiltere Büyükelçiliği de boşaltılmış durumda.

İran polisi, binanın çöktüğü sokakları kapatmış durumda. Çöken 17 katlı bina, Tahran’ın en yüksek yapıları arasında yer alıyordu.

İranlı Yahudi işadamı Habib Elghanian tarafından 1960’larda yaptırılan bina, yıllarca İran’ın en yüksek binası unvanını taşıdı. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*