2017 ilkbahar ve yaz saç modası

ALIŞVERİŞ: 2017 ilkbahar ve yaz saç modası

2017’nin güzellik tezatlarıyla dolu, orijinal ve dinamik saç trendlerini keşfedin. Prada’nın ikonik kütü vs güzellik dünyasının son fenomeni Cher saçı, Fendi’nin eğlenceli ve çocuksu tokaları vs Gucci’nin şık kaskları, Jacquemus’un öne düşen saçları vs podyumun seksi detayı yana atılan saçlar…

Sörf Ruhu
Sörf Ruhu

Sörf Ruhu
Alexander Wang’in başlattığı sörf hareketi, bu sezonun en orijinal trendi. Punk platin, sahil dalgaları ve androjen kesimleriyle sezona damgasını vuran trend, İlkbahar/Yaz 2017 sezonunda sörf ruhuna yeniden can verecek.

Gökkuşağı Renkleri
Gökkuşağı Renkleri

Gökkuşağı Renkleri
Gittikçe daha sık görmeye başladığımız renkli saç hareketi, bu sezon patlama yapacak. Küçük bir detay olarak başlayan bu heyecan, bu yaz en eğlenceli obsesyonunuza dönüşecek. Yarı-kalıcı ve bitkisel içerikli renkli boyalarla tanışmadıysanız, bu yaz tanışmanın tam vakti!

Örgü Varyasyonları
Örgü Varyasyonları

Örgü Varyasyonları
Yazın olmazsa olmazı örgüler, İlkbahar/Yaz 2017 podyumlarında yeni ve orijinal formlara büründü. Londra Moda Haftası’nda devrim yapan örgüler, romantizmden neo-gotik akımına, eklektik bir güzellik tavrıyla karşımızda. Yeni nesil örgüler içinde, topuz ve örgünün gizli birlikteliği ise elegan ve çabasız coolluğuyla yıldızı yüksek modellerden.

Kafana Tak!
Kafana Tak!

Kafana Tak!
Çocuksu tokaların yükselişi de İlkbahar/Yaz 2017 sezonunun beklenmedik güzellik hareketlerinden biriydi. Karl Lagerfeld’in Fendi’nin Harikalar Diyarı için uyarladığı renkli tokalar, alışılmış güzellik normlarını yıktı. Chanel’in İlkbahar/Yaz 2017 kampanyasında ise mini, punk topuzlara eşlik eden renkli tokalar pop bir güzellik detayı olarak karşımıza çıktı. Sokak stilinde ön göremediğimiz podyum trendinin, yaşam bulmuş halini merakla bekliyoruz.

Modern Ense Topuzu
Modern Ense Topuzu

Modern Ense Topuzu
İlkbahar/Yaz 2017 sezonunun saç ilhamı yalnızca podyumdan değil, podyumdan daha renkli ve cüretkar olan sokak stili yıldızlarından geldi. Sokağın açık ara kazanan saç modeli ise modern, ense topuzu oldu. Minimal modernizmin anahtarı, alçakgönüllü ama asil topuzlar, sezonun birincisi olmaya oynuyor.

Boneler, Kasklar ve Daha Fazlası
Boneler, Kasklar ve Daha Fazlası

Boneler, Kasklar ve Daha Fazlası
Çocuksu ve eğlenceli tokaların ardından İlkbahar/Yaz 2017 sezonunda kafaya takacak daha çok şey bulmak mümkün. Geniş seçenek yelpazesiyle bizi şaşırtan saç aksesuaları, Rodarte’de romantik çiçekler halinde karşımıza çıkarken, Maison Margiela’da en tuhaf güzellik elementine dönüştü ve son olarak Gucci şovunda ise şık, saten kasklar olarak orijinal formatıyla dikkat çekti.

Perde Detayı
Perde Detayı

Perde Detayı
Öne düşen saçın seksapalitesi, bu sezon bir trende dönüşüyor. Perde görevi gören öne düşmüş saçlar, Givenchy şovunda ıslak saç formunda otantik bir görünüm oluştururken, Jacquemus şovunda ise fransız it-girl’lerin umursamaz ve cool ruhuna büründü.

Yana At!
Yana At!

Yana At!
Geçtiğimiz sezon tarafını seçen saçlar, şimdi o yönde tüm ihtişamını ortaya koyuyor. Bu sezon tek bir yana atılmış, havalı saçlar cazibe sınırlarını aştı. Michael Kors, Saint Laurent ve Bottega Veneta şovlarında karşımıza çıkan bu seksi saç trendi, pratik ve göz alıcı moduyla şimdiden favorimiz!

Radikal Kesimler
Radikal Kesimler

Radikal Kesimler
İlkbahar/Yaz 2017 sezonu yalnızca saç modelleriyle değil, radikal kesimleriyle güzellik dünyasında ön planda. Prada’nın 20’lerden esinlenen ikonik kütünden, Balenciaga’nın kitsch kesimlerine, bu yaz siz de radikal kesimleri yeniden değerlendirmeye alacaksınız.

Islak Saçlar
Islak Saçlar

Islak Saçlar
Islak saç trendi, sezonun güzellik fenomeni olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hood by Air, Givenchy ve Alexander McQueen defilelerinde karşımıza çıkan ıslak saçlar, cesur ve maksimalist tavrıyla gözümüzü korkutsa da Balmain’de deniz kızlarını kıskandıran görünümüyle tüm seksapalitesini kanıtladı.

Dümdüz Saçlar
Dümdüz Saçlar

Dümdüz Saçlar
2000’lerin D.I.Y saç modeli geri dönüyor. Evet, tahmin ettiğiniz üzere eskiden ütüleyip düzleştirdiğimiz saçlardan bahsediyorum. 2017 İlkbahar/Yaz sezonunda hem sokaklarda hem podyumda karşımıza çıkan bu trend, parlak ve gösterişli düz saçı neden bu kadar çok sevdiğimizi yeniden hatırlatıyor. Bu güzellik trendinde ise dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta var; saçlarınıza nazik davranın ve artık ütüler kadar güçlü olan düzleştiricilere şans verin. Bir de saçınızı dümdüz yapacaksanız, güzel bir görünüm için saçınızın sağlıklı olduğundan emin olun!

Cher Saçı
Cher Saçı

Cher Saçı
İlk başta Kim Kardashian, Jourdan Dunn ve Rihanna gibi ünlülerde keşfettiğimiz XXL saçları, ardından sokağın isimsiz kahramanlarında radarımıza yakalandı. Dalga, düz ve hatta rasta formuyla bile karşımıza çıkan XXL saçlar, sezonun en heyecan verici trendi. Bu yeni nesil düz saç akımının orijinal ilham perisi ise 60’ların stil ikonu Cher.

Kaynak: VOGUE TÜRKİYE

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*