TEKNOLOJİ: Android’in kurucusundan yeni telefon

TEKNOLOJİ: Android’in kurucusundan yeni telefon

Android işletim sisteminin kurucularından biri olan Andy Rubin, bugüne kadarki en kapsamlı ve farklı hizmetler sunan akıllı telefonu üretecek.

Andy Rubin üst seviye cihazlarla yarışacak bir akıllı telefon üretmek için çalışmalarına sıkı bir şekilde devam ediyor. Rubin’in yeni kurduğu bir şirket olan Essential tarafından üretilecek yeni telefon, şubat ayının sonunda Barselona’da düzenlenecek MWC 2017 etkinliğinde ilk kez basın karşısına çıkacak. Rubin şirkette CEO’luk görevini de üstlenebilir.

Essential’ın hem mobil cihazlar hem de akıllı ev ürünleri üreteceği söyleniyor. Şirketin yeni telefonunun iPhone 7, Galaxy S7 ve Google Pixel ile rekabet edebileceği ifade ediliyor. Rubin, telefonu 2017’nin ortalarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Hatta telefonun prototiplerinden birinin iPhone 7 Plus’tan daha büyük olduğu söyleniyor.

Essential’ın telefonuna şarj portu üzerinden aksesuar bağlanabilecek. Telefon, bu sayade kendini diğer modüler cihazlardan ayıracak. Bu aksesuarlardan birisinin 360 derece bir kamera olduğu belirtiliyor.

MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*