Paris saldırganı mektup arkadaşına konuştu

DÜNYA: Paris saldırganı mektup arkadaşına konuştu

Fransa’nın başkentini kana bulayan terörün hayatta kalan tek saldırganı Abdeslam, duruşmalardaki suskunluğunu kendisine mektup yazan bir kadın için bozdu. Terörist, 130 kişinin can verdiği saldırılar için utanç duymadığını söyledi.

Fransa’nın başkenti Paris’te IŞİD’in 13 Kasım 2015 tarihinde düzenlediği terör saldırılarının baş şüphelisi Salah Abdeslam, hapishanede kendisine mektup yazan bir kadına cevap verdi.

130 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili Fransız hakimlerin sorularına yanıt vermeyi reddeden Abdeslam, ismi açıklanmayan bir kadının yazdığı mektuplara cevabında ilk kez ‘konuşkan’ göründü.

Liberation gazetesi tarafından yayınlanan mektupta şu ifadeler var: “Öncelikle, hiçbir şeyin ağzımdan kaçmasından korkmuyorum, çünkü olduğum kişiden dolayı utanç duymuyorum. Ayrıca şimdiye kadar söylenmiş olanlardan daha kötü ne söylenebilir ki?

Sana, nasıl başlayacağımı bilmeden yazıyorum. Bütün mektuplarını aldım. Onlardan keyif alıp almadığımı bilmiyorum. Ama kesinlikle dışarıdaki dünyada biraz zaman geçirmemi sağladılar.

Sen açık sözlü olduğundan ben de öyle olacağım. Eğer sana niyetinin ne olduğunu sorsam, bu kendimi, senin beni bir ‘star’ veya ‘idol’ olarak sevmediğine dair güvence altına almak için olur. Çünkü bu tarz mesajlar alıyorum ve bunları desteklemiyorum. Tapılmayı tek hak eden Allah’tır.”

Haberde, Abdeslam’ın birçok kişiden mesaj aldığı fakat yalnızca bir kadına cevap yazdığı bildirildi.

27 yaşındaki Abdeslam, 18 Mart’ta polisin düzenlediği operasyonla Belçika’da yakalandıktan sonra Nisan ayında Fransa’ya iade edilmişti.

Abdeslam’ın sorulara cevap vermeyi reddetmesinin ardından Ekim ayında iki avukatı da onu artık savunmayacaklarını açıklamıştı.

Belçika doğumlu Fransız vatandaşı Abdeslam’ın, Paris saldırılarının ardından hayatta kalan tek saldırgan olduğu sanılıyor. Kaynak: Habertürk

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*