Bakan Çavuşoğlu ve büyükelçiler, Anıtkabir ve Dışişleri Şehitliği'ni ziyaret etti.

SİYASET: Bakan Çavuşoğlu: “Terörle mücadeleyi koşulsuz şartsız yerine getirmeliyiz.”

Bakan Çavuşoğlu ve büyükelçiler, Anıtkabir ve Dışişleri Şehitliği’ni ziyaret etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Terörle mücadeleyi koşulsuz şartsız yerine getirmeliyiz. PKK, DEAŞ, DHKP-C veya FETÖ. Biz, yüce devletimize ve aziz milletimize yöneltilmiş tüm terör örgütlerine karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve 9’uncu Büyükelçiler Konferansı için Ankara’da bulunan büyükelçiler Anıtkabir’i ve Dışişleri Şehitliği’ni ziyaret etti. Bakan Çavuşoğlu ve beraberindeki büyükelçilerden oluşan heyet, Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundu. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Bakan Çavuşoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016 tarihini hatırlatan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, şunları kaydetti:
“Ulu Önder Atatürk, 94 yıl önce kurarak, gelecek kuşaklara emanet ettiğin cumhuriyetin tüm büyükelçileriyle birlikte bir kez daha huzurunda bulunmanın gururu içindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti bugün güçlü demokrasisi, dinamik ekonomisi ve etkin diplomasisiyle dünyada en müstesna konumlara doğru yol almaktadır. Bu yol, 9’uncusunu düzenlediğimiz Büyükelçiler Konferansı vesilesiyle Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılı için belirlediğimiz ulusal hedeflerimiz doğrultusunda atmaya devam edeceğimiz adımları değerlendirme fırsatı bulacağız. Geçtiğimiz yılın 15 Temmuz günü milletimizin kahramanca duruşu sayesinde yenilgiye uğrattığımız büyük ihanet, ülkemizi ilerleyişinden geri döndürememiştir. Dışişleri Bakanlığı camiası olarak yurdumuzda ve dünyada barış, refah ve istikrar ilkesi yönünde canla, başla çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle kalplerimizde minnet ve sevgiyle yaşattığımız aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyor, bir kez daha sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhun şad olsun”

Kaynak: MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*