Farklı etkinliklerle kutlandı

EĞİTİM: Farklı etkinliklerle kutlandı

Okan Koleji Anaokulu ve İlkokulu öğrencileri okullarındaki 100’üncü günlerini kutladılar. Heyecan, sevinç ve merakla Okan Koleji’nin kapısından ilk kez eğitim hayatına adım atan öğrenciler 100. günü tamamlamanın mutluğunu öğretmen ve velileriyle birlikte yaşadı. İstanbul’un en yeşil kampüslerinden birine sahip olan Okan Koleji’nde eğitim görmenin avantajını yaşayan anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri 100. günde velileri ile birlikte hazırladıkları şapka ve pelerinleri giyindi. 100. güne özel grup etkinlikleri yaparak eğlenen öğrenciler üzerinde 100 sayısından oluşan gözlükler takarak oyunlar oynadı, dans ederek Türkçe-İngilizce şarkılar söyledi. Giriş kapısından başlayarak tüm okulda dolaşan ve üzerinde 1’den 100’e kadar sayılar yer alan ayak izlerini takip ederek 100 sayısına ulaşan Okan Koleji Anaokulu öğrencileri, 100 geometrik şekil kullanarak 100 rakamını oluşturdu. 100 bardak ile kule yaptı, 100 adımda nereye kadar gidebileceklerini öğrendi, 100 rakamı olan tişörtlerini el baskısı ve parmak baskısı ile süsledi, 100 sayısının içine sınıfça çekilen fotoğraflarını yapıştırarak bir tablo oluşturdu. Minikler ardından 100 adet patlamış mısırı büyük bir patlamış mısır paketi görselinin içine ve etrafına yapıştırdı.
100’e kadar ritmik sayma odaklı ve matematiği sevdirme amaçlı çeşitli grup etkinlikleri yapılan 100. günde, becerilerini geliştirme fırsatı yaratılan öğrenciler eğlenerek öğrenmeyi gerçekleştirdi.

İlkokul öğrencileri ise heyecan ve keşif duygusu ile dolu 100. gün içinde okuma-yazma, sayma ve okul kurallarına uyma gibi birçok beceri kazandılar. Sınıf ve koridor panolarına 100. günle ilgili süslemeler hazırlayan öğrenciler, üzerinde yıldız, boncuk gibi çeşitli süslemelerle 100 yazan birbirinden farklı taç ve maskeler hazırladılar. 100 adet mandalla çerçeve yapan öğrenciler, 100 adet boncuklu kürdanla da kirpi yaptılar.

Sınıf öğretmeni Vildan Eti’nin yazdığı ve müzik öğretmeni Çiğdem Doğmuş’un bestelediği 100. yıl şarkısını söyleyen ve 100 rakamı şeklinde kurabiyeler ikram edilen öğrenciler, eğlence ve bilgi dolu bir 100. gün kutlaması gerçekleştirdi.

Farklı etkinliklerle kutlandı
Farklı etkinliklerle kutlandı

Kaynak: NTV

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*