Kimlik çalışmaları devam ediyor

GÜNDEM: Kimlik çalışmaları devam ediyor

İstanbul’da yılbaşı gecesi Reina gece kulübüne yönelik saldırıda hayatını kaybedenlerin kimliklerinin belirlenmesine devam ediliyor.

Dün itibariyle hayatını kaybeden 39 kişiden 38’nin kimlik ve uyrukları belirlendi. 1 kişinin ise kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Güvenlik yetkililerine göre olaydan sonra meydana gelen kargaşa sebebiyle mağdurların kimlikleri üzerinde bulunamadığı için kimliklerin tespiti zaman aldı. Kayıp yakınları başvurduğu konsoloslukların yardımıyla hastane ve Adli Tıp Kurumu’ndaki kimliksiz cesetleri ve hastanelerdeki yaralıları teşhis etti.

Kimliği tespit edilenlerden biri de Lübnanlı 25 yaşındaki Elias Wardini… Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki bir spor okulundan geçen yıl mezun olmuş. Beyrut’ta bir fitness kulübünde eğitmen olarak çalışan Wardini, terör saldırısı sırasında nişanlısı Melisa Papalurdu ile Reina’daydı.

Kız kardeşi Mirna Wardini Lübnan’ın MTV kanalına yaptığı açıklamada ‘Kendini boğazın sularına atmış ama kurtulamamış’ diye konuştu. Wardini’nin nişanlısı Melisa Papalurdu ise saldırıdan yaralı kurtuldu ve tedavi altına alındı.

Yılbaşı tatili için İstanbul’da olduğu öğrenilen Wardini’nin cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Konsolosluk aracılığıyla da ailesine bilgi verildi. Nişanlısı Melisa’nın tedavisi ise devam ediyor. Ailesinin bugün cenazeyi teslim alması bekleniyor. Saldırıda 3 Lübnan vatandaşı hayatını kaybetmiş 3’ü de yaralanmıştı. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*