TEKNOLOJİ: Yeni nesil MacBook Pro görüntüleri ortaya çıktı

TEKNOLOJİ: Yeni nesil MacBook Pro görüntüleri ortaya çıktı

Apple tarafından piyasaya sürülecek olan yeni MacBook Pro ürünlerinin görüntüleri internet ortamına sızdırıldı. Bizi birtakım farklı yenilikler karşıladığı gözümüze çarpıyor.

Birçok kişi Apple tarafından gerçekleştirilecek olan yeni lansmanı dört gözle bekliyor. İnternet ortamına yeni nesil MacBook ile ilgili birtakım görüntüler ve bilgiler sızdırılmaya başlandı.

İlk olarak göze çarpan en büyük değişiklik Magic Tool ismini taşıyan dokunmatik kontrol ekranı oluyor. Klavyenin üst kısmında bulunan bu dokunmatik kontrol ekranı birçok fonksiyonun ve uygulama ile beraber gelen yeni eklentileri kontrol etmek için kullanılacak.

Diğer bir yenilik ise TouchID parmakizi okuyucusu artık MacBook Pro ürünlerinde varsayılan olarak karşımıza çıkacak. Bu parmakizi okuyucusu biyometrik kontrol, ödeme işlemleri ve çeşitli alışverişler için kullanılabilir durumda olacak.

Donanım tarafında beklenen ise yeni nesil Intel işlemcilerin kullanılacak olması. Grafik kartında ise AMD polaris mimarisine sahip ekran kartları tercih edilecek gibi gözüküyor.

Tüm bu donanım tahminlerinin doğrulanması için Apple tarafından yapılacak lansmanı beklemek zorundayız.

CNN TÜRK

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*