TEKNOLOJİ: iOS 10.1 güncellemesi yayınlandı

TEKNOLOJİ: iOS 10.1 güncellemesi yayınlandı

Apple, dün akşam iOS 10.1 güncellemesini tüm iPhone ve iPad sahipleri için resmi olarak dağıtmaya başladı. Güncelleme en çok iPhone 7 Plus sahiplerini ilgilendiriyor; zira iOS 10.1 ile birlikte, çift kameranın en büyük özelliklerinden biri olan Portre Modu da ilk kez resmi bir sürümde yer buldu.
Portre modu, bir cismi fotoğraflarken, arka planı bulanıklaştırmaya ve odaklanan cismi net bir biçimde çekmeye yarıyor.
Her ne kadar bu modun henüz Beta aşamasında olduğu söylense de, iOS 10.1 ile birlikte çok iyi çalıştığını söyleyebiliriz.
Tek kameralı iPhone cihazlar ise, iOS 10.1 ile birlikte bazı önemli düzeltmelere ulaşıyor. Bunlar arasında iCloud Fotoğraf Kütüphanesi’ne bağlanırken veya Bluetooth aksesuarlara bağlanırken yaşanan çökme ve benzeri sorunların giderilmesi de var.
Apple Maps ve AirPlay Yansıtma konularında da iyileştirmeler sunan iOS 10.1’e, cihazınızdan Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz… (chip.com.tr)
Güncelleme ayrıca iTunes’daki şarkıların Apple Watch’ta tutulması gibi akıllı saat problemlerini de çözüyor.
Ayrıca iOS 10.1 güncellemesi ile 3. parti cihazlarla Bluetooth bağlantısını da güçlendiren Apple, iPhone ile Android Wear arasındaki sorunları çözmeyi amaçlıyor.

CNN TÜRK

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*