PKK'lı keskin nişancının öldürüldüğü operasyonda flaş gelişme

GÜNDEM: PKK’lı keskin nişancının öldürüldüğü operasyonda flaş gelişme

Diyarbakır’da gerçekleştirilen operasyondan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen ve bir teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle 9 kişi gözaltına alındı. Operasyonda ele geçirilen ve bombalı saldırıda kullanılacağı belirlenen 2 araç imha edildi. Diyarbakır’ın Lice ilçesinde güvenlik güçlerince gerçekleştirilen ve bir teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, 9 zanlı gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, bir istihbaratı değerlendiren güvenlik güçlerince terör örgütü PKK mensupları ve iş birlikçilerinin yakalanması, teröristlerce kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarının tahrip edilmesi ve malzemelerin ele geçirilmesi amacıyla dün Lice ile Göçer ve Kalkanlı bölgelerinde nokta operasyonu gerçekleştirildiği belirtildi.

Operasyonda, keskin nişancı tüfeği bulunan bir teröristin etkisiz hale getirildiği anımsatılan açıklamada, örgüt üyesinin yanında ayrıca 5 şarjör ve el bombası bulunduğu kaydedildi. Açıklamada, “Teröristlere yardım ve yataklık yaptığı değerlendirilen 9 terör örgütü PKK iş birlikçisi yakalandı. Ayrıca teröristlerce farklı bölgelerden yağmalanarak Lice kırsalına getirilen ve bombalı saldırıda kullanılacağı belirlenen 2 araç imha edildi.”

Zanlılarla ilgili adli işlemlerin sürdüğü bildirilen açıklamada, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması için terörle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan azim ve kararlılıkla devam edildiği belirtildi. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*