İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu  savcılarından Evliya Çalışkan tarafından şifreli yazışma uygulaması ''ByLock''u  kullanan emniyet mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına  alınan ve adliyeye getirilen 65 polisin hakimlik işlemleri sona erdi.  İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, aralarında bir emniyet müdürü,  45 başkomiser ve yardımcılarının da bulunduğu 61 şüphelinin ''terör örgütüne üye  olmak'' suçundan tutuklanmasına karar verdi.

GÜNDEM: 61 polis tutuklandı

İstanbul’daki “ByLock” soruşturmasında 61 polis tutuklandı

FETÖ üyelerinin şifreli yazışma uygulaması “ByLock”u kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında bir emniyet müdürü, başkomiserler ve yardımcılarının da bulunduğu 65 polisten 61’i “terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklandı. Aynı soruşturmadan tutuklanan polis sayısı 160’ı buldu.

İŞTE BAZI DETAYLAR:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan tarafından şifreli yazışma uygulaması ”ByLock”u kullanan emniyet mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye getirilen 65 polisin hakimlik işlemleri sona erdi. İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, aralarında bir emniyet müdürü, 45 başkomiser ve yardımcılarının da bulunduğu 61 şüphelinin ”terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*