15-16 Ekim tarihlerinde, dumanı tüten leziz köfte, nefis tavuklu pilav, kömürde kokoreç, tadını asla unutamayacağınız balık-ekmek, midye dolma, lezzetli mi lezzetli döner, mısır, içli köfte, halka tatlı ve diğer sokak lezzetleri Sanatçılar Parkı’ndaydı.

BEŞİKTAŞ: Sokakta festivalin tadını çıkardılar

Sokak sanatçıları eşliğinde düzenlenen ‘Beşiktaş Sokak Lezzetleri Festivaline’ Beşiktaş yaşayanları yoğun ilgi gösterdi.15-16 Ekim tarihleri arasında sokak çalgıcılarının müzikleri eşliğinde devam edecek olan etkinliğin ilk gününe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında sokak lezzetlerini tatma fırsatı bulan vatandaşlar Sanatçılar Parkında bulunan yeşil alanda oturup seslendirilen sokak müzikleriyle doyasıya eğlendi. Etkinliğe katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın vatandaşları selamlayarak, yaşlı bir kadınla dans etmesi renkli görüntüler oluşturdu. Yeşil alanı ve güzel havayı değerlendiren vatandaşlar Başkan Hazinedar’a yapılan etkinlikten dolayı teşekkür ederek, başkanla bol bol fotoğraf çektirdi.

– “Şehrin yaşayan yüzünü markalarla buluşturan güzel bir etkinlik yapıyoruz”

Sokak Lezzetleri Festivaline katılarak açıklamalarda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Sokağın farklı lezzetlerini müzikle bir araya getiren bu etkinliği Sanatçılar Parkında yapıyoruz. Bu festival kapsamında sadece yemek yok, yemeğin yanı sıra atölye çalışmaları da yapılıyor. Yapılan atölye çalışmasından ünlü şeflerimizle yemek kültürüne meraklı vatandaşlarımızı buluşturuyoruz. Kentin yaşayan yüzünü böyle etkinliklerle buluşturuyoruz. Kendin yaşayan yüzünü markalarla buluşturan kaliteli bir etkenlik olduğunu düşünüyorum. Bir festival konseptinde yapılan bu etkinlikte 7’den 70’e her yaşa hitap eden bir çalışma var. Bu etkinlikte sokak pilavları, midye dolmalar, kısır, işli köfte gibi bizim yerel yemeklerimizde bu festival de var” dedi.

– “Sokak yemekleri kültürünü yaşatmaya ve büyütmeye devam ediyoruz”

Sokak yemekleri kültürünün yaşatılması için belediye olarak çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Hazinedar, “Sokakta sunulan yemeklerin görüntüsü, kokusu aç olmayanı bile cezbediyor. Bizim Türk kültürünün en önemli unsurlarından biri pazarlar, açık Pazar alanlarıdır. Ben bunları çok önemsiyorum. Bizler Beşiktaş’ta bunu yaşatmaya ve büyütmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*