Bomonti'nin çehresi değişiyor

EMLAK: Bomonti’nin çehresi değişiyor

İstanbul’un tarihi Bomonti semti, etkinlik mekanları ve markalı konut projeleri ile büyümeye devam ederken, bölgede yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları ile semt dokusunu kaybetmeden yeni siluetine kavuşuyor.
Bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarını ilk kez 2006’da hayata geçiren Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; bölgedeki projelerinin yüzde 60’ını tamamladıklarını ve 2019’a kadar çalışmaların süreceğini aktardı.
Bomonti, yapılan ulaşım yatırımları, sosyal mekanları ve markalı konut projeleriyle yeni yüzüne kavuşmaya devam ediyor.Gelişim sürecindeki bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için kentsel dönüşüm çalışmaları yapılıyor.
Kentsel dönüşüm çalışmalarını bölgeye ilk getiren firma olan Yıldırım Yapı Grubu, aynı zamandabölgede ada bazında çalışmalar yürüten tek firma olarak dikkat çekiyor.
Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; Yıldırım Yapı Grubu olarak 2006 yılında ilk sözleşmelerimizi yaptık. 10 yıldır bölgedeki iskan sorunlarından başlayarak kapsamlı şekilde faaliyetlerimize devam ediyoruz.Bölgede parsel bazlı yenilenmeler olsa da semti güvenli ve modern yapıya kavuşturan kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştiren tek firmayız. Bölgedeki çalışmalarımızla yeni projelerin de değerlenmesine zemin hazırlıyoruz. Şu ana kadar projelerimizin yüzde 60’ını tamamladık yüzde 40’nı ise 2019’da tamamlamayı öngörüyoruz” dedi.
Kentsel dönüşüm çalışmalarına önümüzdeki dönemde de hız katmayı hedeflediklerini sözlerine ekleyen Yıldırım; “Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bugüne kadar Bomonti bölgesinde 400 daireyi hak sahiplerine teslim ettik. 2017’nin ikinci yarısına kadar toplam 550 dairenin dönüşümünü tamamlayıp bin 600 dairelik yeni bir dönüşüm projesine başlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
‘Kuleli Evleri’ markasıyla hayata geçirdikleriprojelerin Bomonti bölgesinin dokusunu korumak önceliği taşıdığını kaydeden Yıldırım,“Şehrin merkezindeki projelerimizi sosyal, nitelikli ve modern yaşam alanlarımız ile mutlu, kaliteli ve güvenli bir hayat için tasarlıyoruz. Eski İstanbul ruhunu taşıyan çağdaş mimariye sahip balkon ve teraslı daire seçeneklerimiz ile sakinlerimize gerçek İstanbul’da yaşamanın keyfini sunmak için çalışıyoruz” dedi. Kaynak: emlakrotasi.com

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*