Beşiktaş "SES KESME" çalışmaları başladı

SPOR: Beşiktaş “SES KESME” çalışmaları başladı

Beşiktaş Yönetimi, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nin hemen önünde geçen Şile Otoyolu’nun gürültüsünü kesmek için düğmeye bastı. Beşiktaş’ın antrenmanlarını yaptığı Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nin hemen önünde geçen Şile Otoyolu’nun gürültüsü dayanılamaz noktaya ulaştı. Yönetim olaya el koydu ve sesi önlemek için duvar inşaatına başlandı.

Son 4 sezon içinde kemik kadrosunu oluşturup buna yaptığı takviyelerle bugün Süper Lig’in en kuvvetli takımı olarak anılan Beşiktaş bilindiği gibi 2015-16’yı şampiyon tamamlayarak 8 yıllık özlemi sona erdirmişti. O kadroda şampiyonluğun en büyük pay sahipleri olan Mario Gomez ve Jose Sosa ayrılınca herkes endişelendi ancak siyah-beyazlı kulüp elinde var olanın üzerine yeni transferler yaparak takımı yeniden güçlendirdi ve 3 alanda savaşacak bir takım kuruldu.

İşte o Beşiktaş aynı yöntemi şimdi de tesisler için uyguladı. Futbol takımının idmanlarını ve maç öncesi kamplarını yaptığı Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri bir dizi restorasyondan geçirildi. Dün siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarına tesisleri gezdirirken yapılan düzenleme ve yenilemeleri anlattı.

Burada henüz devam eden bir çalışma da gazetecilerle paylaşıldı. Bilindiği üzere Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri tam Şile Otoyolu’nun üzerinde bulunuyor. Bu bölgede günün hemen hemen her saati yoğun bir trafik var.

Bu trafik hem futbolcuları hem de teknik ekibi kamplar ve antrenmanlar sırasında rahatsız ederken yönetim çareyi duvar yaptırmakta buldu. Genellikle müzik stüdyolarında bulunan sesi emme özelliğine sahip yapı ve yalıtım malzemeleriyle tamamlanacak duvarın inşaatı yakın zamanda sona erecek ve futbol takımı bundan sonra daha sessiz bir ortamda çalışabilecek. Kaynak: Vatan

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*