Sahil Güvenlik Komutanlığı ilanla subay arıyor

AKTÜEL: Sahil Güvenlik Komutanlığı ilanla subay arıyor

Darbe girişimi sonrasında tasfiyelere uğrayan ve bazı birimlerinde personel sıkıntısının başgösterdiği basına yansıyan TSK’da komutanları ordudan atılan ve İçişleri Bakanlığı’na bağlanan Sahil Güvenlik Komutanlığı subay almak için ilan verdi. Komutanlığa 50 subay, 105 astsubay ve 635 erbaş alınacak.

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından orduda çok sayıda tasfiyeler yaşandı. Hatta Hava Kuvvetleri’nde pilot sıkıntısı başgöstermişti. TSK’da bu tasfiyelerin gerçekleştiği yerlerden biri de Sahil Güvenlik Komutanlığı oldu. Jandarmayla birlikte İçişleri Bakanlığı’na bağlanan Sahil Güvenliğin Komutanı Tümamiral Hakan Üstem ile Ege Deniz Bölge Komutanı, Harekat Başkanı ve İstihbarat Başkanının da aralarında yer aldığı onlarca subay ve daha alt rütbede personel ihraç edildi. TSK’da ihraçlar ve bunlara ilişkin tartışmalar sürerken bir ilan dikkat çekti. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nı 50 subay, 105 astsubay ve 635 erbaş alımı yapılacağıyla ilgili ilan verildi.

SÖZLEŞMELİ STATÜDE İSTİHDAM

Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesinde yapılan duyuruya göre, alınacak personel, Sahil Güvenlik Hizmetleri sınıfından sözleşmeli statüde istihdam edilecek.

Başvurular, 17 Ekim Pazartesi günü saat 11.00’de başlayacak ve 31 Ekim Pazartesi günü saat 15.00’de sona erecek. Başvurular sadece Sahil Güvenlik Komutanlığının ” www.sgk.tsk.tr” internet adresinden yapılacak.

Başvuru kılavuzunun da yer aldığı internet sitesinde, subay ve astsubay alım şartlarında “Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasa dışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak”, “Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak” gibi maddeler yer alıyor.

Uzman erbaş alım şartlarında da “Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş askerliğinin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak” maddesi ön plana çıkıyor.

Adaylar, başvura kılavuzuna “www.sgk.tsk.tr” internet sitesinden ulaşabilecek. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*