Ferrari’de bir dönem resmi olarak kapandı

OTOMOBİL: Ferrari’de bir dönem resmi olarak kapandı

İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari’de bir dönem resmi olarak kapandı. Dünya devi, tarihi bir karar alarak yüksek performansı karşılayamadığını söylediği manuel vites kutusu üretimine son verdiğini açıkladı. Süpersport model üreticisi Ferrari kuruluşundan itibaren yer verdiği opsiyondan yapılan resmi açıklamanın ardından vazgeçtiğini açıkladı.

Üretildiği yıldan itibaren dünyada en saygın egzotik otomobil üreticileri arasında yer alan Ferrari’de bir dönem resmi olarak kapandı. Ferrari, resmi olarak manuel vites kutusu üretimine son verdiğini açıklayarak bu furyaya dahil olan son otomobil üreticisi oldu. Resmi açıklamayı ise Ferrari teknoloji geliştirme sorumlusu Michael Hugo Leiters yaptı.

Konu ile alakalı Michael Hugo Leiters: “Ferrari tasarım, performans ve teknoloji sanatının merkezi niteliğinde olan bir firma. Bu gelişmeler ve performansın karşılanması konusunda manuel vites kutusunu yerine artık tamamen çift kavramalı şanzıman teknolojisinde kalmaya karar verdik.” açıklamasında bulundu.

1997 Ferrari F355 ile başlayan pedallı vites sistemi günümüzde bu kararın alınmasına kadar geldi. Bu açıklamanın ardından manuel şanzımana sahip son model ise Ferrari California olarak kayıtlara geçecek. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*