Muharrem İnce: "AKP Fettullah Gülen’in iadesini istemiyor"

SİYASET: Muharrem İnce: “AKP Fettullah Gülen’in iadesini istemiyor”

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, Mecliste kurulan ‘Fettullahçı Terör Örgütü’nü Araştırma Komisyonu Başkanlığı’na getirilen Reşat Peltek’in bir zamanlar FETÖ’nün avukatlığını yaptığını ileri sürdü.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, şöyle devam etti: “Şimdi bakın, Meclis’te bir komisyon kuruldu. Darbeleri araştıracakmış bu komisyon. Başkanı kim? Başkanı FETÖ’nün avukatı. Geçmiş sözlerine bakarsanız, bu konuda FETÖ’nün siyasi uzantıları bugün FETÖ’yü araştıracakmış. Yani bu örgütü çözmeye çalışıyorlar. Hiç başka yerde aramasınlar. Bir Meclis tutanaklarına baksınlar. Geçmişte FETÖ’yü kim övmüş?”

Ak Parti’nin Gülen’in iade edilmesini gerçekte istemediğini iddia eden Muharrem İnce, şöyle devam etti: “Türkiye’deki bu kavga FETÖ-AKP kavgası hikâyeden bir kavgadır. Bunlar aynı bedende beslenen iki canlıydı. Bunlar aynı bedende 14 sene birlikte yaşadılar, birlikte beslendiler. İkisinin de ortak tarafları var. Bunların kavgası kayıkçı kavgasıdır. Beraber büyüdüler, aynı bedende beslendiler. İki kardeş kavga yapıyor. Zararı komşular çekiyor. Şimdi numaradan Fettullah Gülen’i Amerika’dan getirmek istiyormuş gibi yapıyorlar. Şundan emin olun ki AKP asla Fettullah Gülen’in iadesini istemiyor. Çünkü Fettullah Gülen iade olursa konuşacak. Eski ortaklıklarını anlatacak. İade edilsin istemiyorlar. Numaradan bunu konuşuyorlar.” Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*