SPOR: Beşiktaş’tan dev proje!

SPOR: Beşiktaş’tan dev proje!

Ümraniye’deki alt yapı binası ve sahalarını genişletecek olan yönetim, yeni bir futbol akademisi kurup küçük yetenekleri büyük yıldızlara dönüştürecek.

Beşiktaş uzun yıllardır uyguladığı altyapı modelini akademiye dönüştürme kararı aldı. Bu konuda başkan Fikret Orman, projenin sorumlusu Metin Albayrak, Gökhan Keskin, Tamer Tuna, Fikret Demirer’in ve bazı isimlerin katılımıyla toplantılar düzenlendi, hazırlıklar yapıldı.
Yönetimin aldığı karar doğrultusunda kurulacak akademiye küçük yaşlarda alınan yetenekli oyuncular, hem futbol hem de değerler eğitiminden geçirilecek. Akademi için en iyi fiziki şartların Nevzat Demir Tesisleri’nde olduğuna karar verildi.

Ümraniye’nin akademiye dönüşmesi için altyapı binası ve diğer sahalar genişletilecek. Fiziki çalışmalar için de Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile görüşmeler de başladı. Burada genç oyuncuların A takım havası soluması, onlarla yakın bir ortamda bulunmasının başarıyı artıracağı düşünülüyor.

KARTAL’IN NEŞESİ YERİNDE

Süper Lig’in 7. haftasında Kayserispor ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, milli takımlardaki oyuncularından yoksun çalıştı. 1.5 saatlik antrenman ısınma koşuları ile başladı. 5’e 2 çalışma ile devam eden idmanda yarı sahada 3 grup halinde yapılan turnuvayı kazanan takım büyük coşku yaşadı.

SABAH

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*