Rusya nükleer savaşa hazırlanıyor

DÜNYA: Rusya nükleer savaşa hazırlanıyor

ABD ile Rusya arasında gittikçe gerilen ilişkilerde durum nükleer boyutlara ulaştı. Rusya’nın nükleer bir savaşa karşı hazırlandığı hatta Putin’in Moskova’da 12 milyon vatandaşını alabilecek kapasitede devasa yer altı sığınakları inşaa ettiği belirtiliyor.

İngiltere basınının iddiasına göre Rusya ABD’den kendilerine gelebilecek bir nükleer saldırıya karşı önlem alıyor. Öyle ki Devlet Başkanı Vladimir Putin doğuda yaşanavilecek nükleer bir savaşa karşın 12 milyon kişilik Moskova’yı içine alabilecek kapasitede yer altı sığınakları inşaa ettirdi.

Rus yetkililer Suriye konusunda Kremlin ile Washington arasında yükselen tansiyonun bir nükleer savaşa sebep olabileceğini belirtti. Cuma günü ABD’den Rusya’ya nükleer bir saldırı olabileceğini iddia eden Rusya, geçtiğimiz gün ABD ile “plütonyum” anlaşmasını askıya almıştı. Putin tarafından imzalanan kararla Rusya ABD’nin düşmanca tavırları ve koşullardaki köklü değişiklikleri gerekçe göstermişti. Rusya ve ABD, 29 Ağustos 2000’de plütonyum stoklarını azaltma konusunda anlaşmıştı. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*