Foto Festivali Beşiktaş'ta

KÜLTÜR: Fotoğraf festivali sanatseverler ile buluşuyor

Türkiye’den ve dünyadan 60 sanatçıyı bir araya getiren Fotoİstanbul 2016’nın açılış kokteyli 1 Ekim Cumartesi günü saat 19.30’da Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, birçok ünlü fotoğraf sanatçısı ve binlerce vatandaşın katılımlarıyla Ortaköy Yetimhanesi’nde başladı.

30 Ekim’e kadar sürecek festival kapsamında 60 sergi, 12 panel ve yuvarlak masa tartışması, altı ustalarla sohbet toplantısı, 250’yi aşkın portfolyo değerlendirmesi, kitap imza günleri düzenlenecek. Bu yılın yeniliği ise açık havadaki video gösterim geceleri olacak.

Festival; Ortaköy Yetimhanesi, Ortaköy Kültür Merkezi, Ortaköy Meydanı, Serencebey Barbaros Bulvarı, Demokrasi Meydanı Deniz Müzesi, Köyiçi Meydanı, Kazan Meydanı ‘nda gerçekleşecek.

İstanbul’daki fotoğraf galerileriyle iş birliği

Fotoistanbul, sanat dünyası ile olan iletişimini İstanbul’daki fotoğraf galerileri ile iş birliğine girerek yeni bir boyuta taşımayı da planlıyor. Artgalerim, Fotoğraf Evi, Gama, İFG, Mikser, O’Art Sanat Platformu ve The Empire Project, bu yıl sergileriyle Fotoistanbul etkinlikleri çerçevesinde yer alacak.

Bu yılki festival kapsamında The Eveyday Projects ve Canon sponsorluğunda Instagram fotoğraf yarışması da düzenlenecek. Dünyadan binlerce adayın gönderdiği fotoğraflardan yapılacak seçim sonrası finale kalan isimler, Canon Türkiye tarafından dağıtılacak çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. Ayrıca bu yarışmada ilk elliye giren fotoğrafçıların eserleri festival boyunca sergilenecek.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*