Ankara'da oturan A.Ö., sürekli alkol alarak kendisine işkenceler yapan eşi S.Ö. ile kavga halinde oldukları ve çocuklarının şiddet gördüğü gerekçesiyle çevre sakinlerinin şikayeti üzerine iki çocuğunu Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sevgi Evlerine yerleştirdi.

AKTÜEL: Öz anne dehşeti!..

A.Ö., sürekli alkol alarak kendisine işkenceler yapan eşi S.Ö. ile kavga halinde oldukları ve çocuklarının şiddet gördüğü gerekçesiyle çevre sakinlerinin şikayeti üzerine iki çocuğunu Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sevgi Evlerine yerleştirdi.

EVDE BAKIM İÇİN İKNA ETTİ

Anne A.Ö., 10 yaşındaki B.E. ve 13 yaşındaki adı öğrenilemeyen diğer çocuğunu almak için Sevgi Evleri yetkililerini ikna etmeyi başardı. Anne Ö., Sevgi Evlerinin kurumsal öncelik mevzuatında bulunan ‘evde sosyal ve ekonomik destek hizmetlerinden yararlanılarak çocukların ait oldukları sosyal çevrede bakılmaları için gerekli desteğin verilmesi’ önceliğinden yararlanarak çocuklarını aldı.

Kurumdan maddi destek alarak Keçiören’de tutulan bir evde iki çocuğuyla birlikte Ocak 2016 tarihinden itibaren kocasından ayrı yaşamaya başlayan anne Ö., doktor raporuna göre eşine çok benzettiği B.’ye 6 aydan bu yana çeşitli işkenceler yapmaya başladı. Doktor raporuna göre; anne öz çocuğunun üzerine kaynar su döktü, cinsel organı başta olmak üzere her yerine sivri cisimler batırarak yaraladı ve aç, susuz bırakarak ölüme terk etti.

“YÜZÜ EŞİME O KADAR ÇOK BENZİYORDU Kİ…”

Birkaç gün öncede Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesine ‘öldü’ sandığı çocuğunu bırakan anne, polisin sorgusu üzerine önce gözaltına alındı. A. Ö., ifadesinde “Bana çok işkence yapan eşime o kadar çok benziyordu ki bu yüzden gördüğüm halüsinasyonlarda B.’yi eşim sanıyordum. Çok üzgünüm, pişmanım” dediği iddia edildi. Anne Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

AÇ, SUSUZ BIRAKILIP SİVRİ CİSİMLERLE VÜCUDUNA BATIRILMIŞ

Yetkililer, beslenme bozukluğu yaşayan çocuğu normal beslenme düzenine geçirmeye çalıştıklarını, bu sürecin birkaç hafta daha sürebileceği belirtti. Yetkililer, ayrıca çocuğun vücudunda sıcak su yanık izleri ile cinsel organı dahil her yerine kesici cisimler batırılarak yaralar oluşturulduğunu ve bu yaraların da tedavi edildiğini açıkladı.

“ÇOCUK ESİRGEME YETKİLİLERİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMALI”

Avukat Mehmet Sinan Yiğit de çocuğu annesine tekrar teslim eden Çocuk Esirgeme Kurumu yetkilileri için soruşturma açılması gerektiğini belirterek “Durumu riskli olan çocuğu bu hasta ruhlu anneye vermeleri zaten hata. Bir de aileyi evde kontrole gitmedikleri ortada, burada da görevi ihmal var. Bir çocuğun işkence görmesine sebep olmuşlar. Belki de bu çocuk ölecek. O durumda ihmali davranışla adam öldürme suçu oluşur” diye konuştu.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*