İşte IŞİD’in korku haritası

GÜNDEM: İşte IŞİD’in korku haritası

İstanbul’da gerçekleşen korkunç saldırıdan sadece birkaç saat sonra IŞİD’e ait olduğu öne sürülen bir harita her yerde dolaşmaya başladı. Söz konusu haritada IŞİD’in dünya üzerindeki kaleleri görüntüleniyor. Üstelik listede Türkiye de var.
İstanbul Atatürk Havalimanında 42 kişinin öldüğü saldırının ardından terör örgütü IŞİD, faaliyet alanlarını gösteren bir harita yayınladı.
IŞİD, söz konusu grafikte 3 ayrı bölümden bahsediyor. Buna göre bu 3 bölüm hali hazırda savaştığı ve askeri güçlerinin bulunduğu yani en güçlü kontrolün sağlandığı ülkeler, orta seviyede kontrolün sağlandığı ülkeler bir de uyuyan hücrelerin olduğu bir başka deyişle hazırda bekleyen gizli birimlerin bulunduğu ülkelerden oluşuyor.
İlk bölümde tahmin edileceği gibi Orta Doğu’da hakim olduğu Suriye, Irak bulunuyor. Orta düzey ülkeler arasında Afganistan, Yemen, Somali, Nijerya, Mısır, Libya, Çeçenistan, Dağıstan hatta çok uzaklardan bir ülke Filipinler bile var.
IŞİD’in uyuyan hücrelerinin olduğu başka bir deyişle saldırıya hazır halde bekleyen gizli birimlerinin bulunduğu ülkeler arasında ise Fransa ve Türkiye’nin adı geçiyor. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*