Atatürk Havalimanı’nda canlı bomba saldırısı 32 kişi öldü 80 yaralı

GÜNDEM: Atatürk Havalimanı’nda canlı bomba saldırısı 32 kişi öldü 80 yaralı

İstanbul Atatürk Havalimanından şok son dakika haberi: Dış hatlar terminalinde art arda 3 patlama meydana geldi. Patlamada 2’si polis 32 kişi hayatını kaybetti. 80 kişi de yaralandı. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gelen son dakika haberlerine göre dış hatlar terminalinde akşam saat 22.00 sıralarında kontrol noktalarında eş zamanlı olarak gerçekleşti. Saldırıda 2’si polis 32 kişi hayatını kaybederken, 80 kişi de yaralandı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 60 kişinin de yaralandığı söyledi. Vali Şahin ayrıca, saldırının 3 canlı bomba tarafından gerçekleştirildiğini değerlendirdiklerini ifade etti.

BAKAN BEKİR BOZDAĞ’DAN AÇIKLAMA
Patlamayla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ilk belirlemelere göre 10 polisin şehit olduğunu söyledi. Saldırıyla ilgili detaylara da değinen Bozdağ, saldırganın elindeki kalaşnikof ile alanda ateş açtığı ve sonra da üzerindeki bomba düzeneğini patlattığını ifade etti.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA
Sağlık Bakanlığı, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar bölümündeki patlama sonrası saat 21.55’te ilk 3 ambulansın olay yerinde olduğunu, daha sonra 23 ambulansın olay yerine nakledildiğini bildirdi.
Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Patlama sonrası 21.55’te ilk 3 ambulansımız olay yerinde olup, şuan toplam 23 ambulansımız olay yerinde yaralılara müdahale etmektedir. Olay yerinden tüm yaralılar, 112 ambulanslarımızla hastanelere nakledilmiştir” denildi.

Patlama sonrası havalimanına giriş ve çıkışların yasaklandığı belirtildi.
KRİZ MASASI TALİMATI
Atatürk Havalima’nında yaşanan patlama sonrasında Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’i arayarak gelişmeler hakkında bilgi aldı. Yıldırım, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.
PATLAMAYA YAYIN YASAĞI
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlama hakkında yayın yasağı getirdi.
SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞIYOR!
İstanbul Atatürk Havaliman’ındaki dış hatlar terminalinde art arda patlama meydana geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada, 10 şehidin olduğunu söyledi. Ölü sayısının artmasından korkuluyor. Patlamanın, Atatürk Havalimanı gibi korunaklı bir bölgede olmasından dolayı sosyal medyada tepki yağıyor. İşte siyaset ve sanat dünyasından isimlerin Atatürk Havalimanı’ndaki patlamaya karşı tepkileri:
Ne istikrarmış, en sıkı güvenlik önlemlerinin olduğu havaalanında çatışma yaşanıyor şu an. Umarım en az zararla atlatırız. Kaynak: Sözcü

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*