GAZETE BEŞİKTAŞ SAYI 338

SAYI 338

Dolmabahçe’de ilk kabul

Başbakan Binali Yıldırım, Dolmabahçe’deki ilk mesaisinde dikkatler üstündeydi. Başbakan Binali Yıldırım, ziyaretleri de kabul etti. Yıldırım, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı ve TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes’la görüşme gerçekleştirdi. Symes, ofisten ayrılırken yaptığı açıklamada, “Hükümet programının temel noktalarının üzerinden geçtik. Terör ortamı ve siyasi gerginlikleri de konuştuk” dedi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Başbakanlık Ofisi’nden ayrılan Symes, basın mensuplarına görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bunun yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, Cuma namazını Beşiktaş’ta bulunan Dolmabahçe Camii’nde kıldı. Başbakan Yıldırım’ın Cuma namazı kılacağı Dolmabahçe Camii ve çevresinde polis ekipleri önlem alırken camiye giren vatandaşlar üzeri aranarak içeriye alındı. Sabah saatlerinden itibaren Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde yapılan görüşmeler sonrasında ofisten çıkarak Dolmabahçe Camii’ne geldi. Burada Cuma namazını kılan Yıldırım, Cuma namazı çıkışında vatandaşlar ve kendisini takip eden basın mensuplarının cumasını kutladı. Yıldırım daha sonra ise Dolmabahçe Camii’nde cenaze namazı kılınan Aysel Günter adlı bir kadının yakınlarına taziyede bulundu. Bir süre Ayşe Günter’in yakınlarıyla sohbet eden Yıldırım, çocuklarla ve vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

CHP’den ‘Birlik Olma’ vurgusu!..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Fatih Camisi’nde yaşanan protestosu gündem oluşturdu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği katıldığı iftar programında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Birlik ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyacımız var” dedi. Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ülkede eğer hepimiz tasada ve kıvançta beraber olursak, acımızı, sevinçlerimizi paylaşırsak emin olun ki Türkiye, dünyanın en güzel ülkesi. Bu ülkede hepimize yer var. Hepimiz huzur içinde yaşayabiliriz. Hepimiz barış içinde yaşayabiliriz. Hepimizin karnı doyabilir. Ramazan ayı gibi mübarek bir ayda acı haber duymak istemiyoruz. Acı haberler olmasın istiyoruz. Herkesin rahatça yaşadığı kenti sokaklarında gezdiği, huzur içinde dolaştığı bir Türkiye özlemi içerisindeyiz.”
İstanbul Vezneciler’de bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit olan polislerin Fatih Camisi’ndeki cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu protesto edilmişti. Kılıçdaroğlu’na kurşun atan 4 kişi gözaltına alınmıştı. Kılıçdaroğlu’nun cenazeye gönderdiği çelenk de parçalandı. Çelengin yazısı, cenaze namazı kılınmadan önce burada bulunan birkaç kişi tarafından sökülüp yere atıldı. Bunun üzerine partililer, çelengin yazısını yeniden yapıştırıp yerine koydu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cenazede mermi atan kişinin, cenaze namazı kılınan şehit polis Gökhan Topçu’nun dayısı olduğu ortaya çıktı.

Çelenk kargaşası!..

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik provokatif saldırıları kınamak için Beşiktaş’ta bulunan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na siyah çelenk bırakma isteği ile bir yürüyüş organize etti. Saat 12.00’den itibaren Haliç Kongre Merkezi’nde toplanmaya başlayan partililere polis yürüyüş için izin vermedi. Basın açıklamasının ardından bir grup şahıs tarafından CHP’lilere yumurta ile saldırı yapıldı. Polisin gelmesiyle birlikte çıkan olaylarda CHP’lilere gaz ve plastik mermi ile müdahale edildi.
CHP İstanbul İl Başkanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen ve İl Gençlik Kolları ve çok sayıda İlçe Gençlik Kolları’nın da hazır bulunduğu eyleme CHP’li vekiller de destek verdi. CHP İstanbul Milletvekilleri Enis Berberoğlu, Gülay Yedekçi, Onursal Adıgüzel, Sezgin Tanrıkulu ve PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt protestoda partililerin yanında bulundu.
CHP’lilerin yürüyüş için hazırlandığı sırada polis TOMA’larla yolu kapattı. Ellerinde gaz kapsülleriyle hazır bekleyen polislere karşı partililer yürüyüş konusunda ısrarcı olmadı. Toplanma alanında partililere seslenen CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, yürüyüş konusunda diretmeyeceklerini bir olay yaşanmasını ve kimsenin zarar görmesini istemediklerini belirtti.

Köprüden ölüme atladı

BEŞİKTAŞ- Boğaziçi Köprüsü’ne motosikletiyle gelen bir kişi, korkuluklardan aşağıya atlayarak intihar etti. Olay, Beşiktaş tarafından geçişle Boğaziçi Köprüsü’nde, Avrupa’dan Anadolu’ya geçişte meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 34 TH 8647 plakalı motosikletiyle Boğaziçi Köprüsü’ne gelen erkek şahıs, motosikletini park edip köprünün korkuluklarından atladı. Kısa sürede cesedine ulaşılan şahsın kimliği belirlenemedi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının ardından ceset, Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı. Polis ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Otobüs şoförü yaşlı adamı ezdi

SİNANPAŞA- Bir otobüs şoförü durağa yanaşacağı sırada fren yerine gaza basınca kaldırımdaki yaşlı adamı ezdi. Olayda 1 kişi de hafif yaralandı. Özel Halk Otobüsü şoförü, meydandaki otobüs duraklarına gireceği esnada fren yerine gaza basınca kaldırımda yürüyen yaşlı adamı ezdi. Demir çubuklarla otobüsün arasında sıkışarak ağır yaralanan yaşlı adam ve otobüsten düşerek hafif yaralanan bir turist, ambulansla hastane kaldırıldı. Kontrolden çıkan otobüs iki farklı otobüse çarparak durabildi. Yaralı yaşlı adam ve turist kısa sürede tedavi altına aldı. Polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

Rüzgar’a bu kez “Muşta” davası

BEŞİKTAŞ- Alkollü araç kullanıp, makas yaparken bir polisin şehit olmasına bir polisin de yaralanmasına neden olan Rüzgar Çetin’in bu kez muşta ile yaralama ve tehditten 9 yıla kadar hapsi istendi. Beşiktaş’ta alkollü direksiyon başına geçip bir polis memurunun şehit olmasına diğerinin ise yaralanmasına sebep olduğu için tutuklanan Rüzgar Çetin hakkında gece kulübü çıkışında bir arkadaşını “muşta” diye tabir edilen kesici aletle yaraladığı iddiasıyla 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Çetin, “muşta” diye tabir edilen ve silahtan sayılan aletle darp iddiası ile ilgili soruşturma başlatıldı.

3. Köprü açılıyor

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarında çalışmalar aralıksız devam ediyor ve köprünün bağlantı yolları ile birlikte 26 Ağustos 2016 tarihinde hizmete açılması planlanıyor.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 120 km’lik bağlantı yollarında çalışmalar son aşamada. Avrupa ile Asya kıtalarını birbirine bağlayan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yollarında çalışmalar sürüyor. Bittiğinde dünyanın en geniş köprüsü unvanını alacak Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında İstanbul’a inşa edilen 3. Boğaz Köprüsü, 2’si demiryolu olmak üzere toplamda 10 şeritli olacak. Trafiği büyük ölçüde rahatlatmayı hedefleyen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile birinci ve ikinci köprüye fazla yüklenilmesi nedeniyle akaryakıt ve iş gücü kaybından doğan yıllık 3 milyar liralık zarar ortadan kaldırmayı da amaçlıyor.
Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 3. Boğaz Köprüsü’nde 116 kilometrelik bağlantı yollarında sona geliniyor. 56 viyadüğün tamamlandığı 8 viyadükte ise çalışmaların devam ettiği bilgisi verilmişti. 116 kilometrelik bağlantı yollarının yaklaşık 14 kilometrelik kısmı viyadüklerden oluşuyor. Şu ana kadar toplam 64 viyadüğün 56 adedinde çalışmalar tamamlandı. Ulaşıma hazır hale getirilen bu viyadüklerin bazılarının yüksekliği 85 metreye kadar ulaşıyor. Verilen bilgilere göre Avrupa yakasında bulunan viyadüklerin tümü tamamlandı. Buna bağlı olarak iki kıta geçişlerinde Beşiktaş büyük önem taşıyor. Bir çok alandan gelen yolcular, bağlantı yolları kapsamında ve büyük metro istasyonlarını sınırlarında barındıran ilçede entegre sistemiyle köprüye gidiş gelişlerde ulaşım kolaylığı sağlanması amaçlanıyor.
Viyadüklerde durum bu istikamette devam ederken Kuzey Marmara Projesi ve 3. Boğaz Köprüsü güzergahının 2 tünelinden biri olan Riva Tüneli’nde de bitime yaklaşıldığı bilgisi verildi. Son aşama olan asfaltlama ve elektromekanik işlemlerine başlandı. Tünelin, kesit alanı olarak Avrupa’nın en geniş kazı alanına sahip tüneli, dünyanın ise en büyük 3 tünelinden biri olduğu belirtildi. Projenin diğer tüneli olan Çamlık Tüneli’nde kazı çalışmalarının bittiği betonlama işlemlerinin sona erdiği belirtildi. Bu tünel bittiği zaman güney tüpü 653 metre, kuzey tüpü 555 metre uzunluğunda olacak ve 22 metre çapı, 236 metre kazı alanıyla Türkiye’nin en geniş tüneli özelliğini kazanacak. Paşaköy-Çamlık ve Odayeri- İkitelli bağlantı yolları proje tamamlandığında otoyolun şehir içi ile bağlantıları, TEM Otoyolu’nun yoğun trafiğini hafifletecek. Beşiktaş’ta yoğun trafik ağını azaltması da planlanıyor. Öte yandan otoyollar ve 3. Boğaz Köprüsü’nü kullanan araçların İstanbul’a girmeden transit geçiş yapabilecekleri öğrenildi. 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun işletimi IC İçtaş-Astaldi JV tarafından 10 yıl 2 ay 20 günlük süre ile yapılacak ve bu sürenin sonunda Ulaştırma Bakanlığı’na devredilecek.

Yeraltından ulaşım!..

Köprü projesi ile birlikte bağlantı yollarında ulaşımda kolaylık hedeflenerek Beşiktaş odaklı kolay ulaşım ağı karşımıza çıkıyor. Avrupa’dan Asya’ya yürüme tüneli projesi içinde çalışmalar hız kazandı. Bilindiği gibi Üsküdar ile Kabataş arasına yapılacak tüp geçiti sadece yayalar kullanacak. Vatandaşlar Boğaz’ın bir yakasından diğer yakasına denizin altından yürüyerek gidebilecekler. Marmaray ve Avrasya tünelinden sonra, Avrupa ve Asya yakasını bu kez bu yürüme tüneliyle birbirine bağlanması hedefleniyor. Bununla birlikte Beşiktaş- Sarıyer arasını 22 dakikaya indirecek olan Beşiktaş-Sarıyer Metro Hattı için alt yapı çalışmalar sürüyor.
Beşiktaş-Sarıyer Metro Hattı projesinin ihale sonrasında işe başlama tarihi itibariyle 300 günde tamamlanması planlanıyor. 18.4 kilometre olması planlanan Beşiktaş-Sarıyer Metro Hattı sahil üzerinden değil, tamamı yer altından geçecek. Kabataş Mahmutbey metrosuyla birleşecek olan Beşiktaş-Sarıyer Metro Hattı projesi Ortaköy ile Kuruçeşme arasında iç kısımlardan ilerlecek.
Beşiktaş merkezli çalışmalardan bir tanesi de Dolmabahçe – Levazım – Baltalimanı – Ayazağa Tüneli Projesi’ydi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden proje onay aldı.

Spor engel tanımıyor

Basketbolun sevilen kaptanı Alper Saruhan ile Neşe Berber çok özel bir röportaja imza attı. Saruhan Türkiye’de özel bir sporcu, onu özel kılan durumu, özel hayatı, duyguları, spor hayatına dair tüm duygularını tüm içtenliği ile anlattı.
Sporcu olup şeker hastalığı ile mücadele etmek nasıl bir durum?
Aslında akıl karı olan bir durum değil hem diyabet olup hem spor yapıyor olmak. Türkiye’de çok az sayıda profosyonel spor yapan kişi var. Şeker hastalığının bir çok defektleri var. Diyabet sizin duygu durumunuzu bozan bir hastalık, normal sabah uyandığınızda havanın açık kapalı durumundan morali bozulurken, biz uyandığımızda şekerimizin yüksek Ya da alçak olması duygu durumumuzu bozuyor. Yani en zorlandığım durum son zamanlarda bu. Çünkü ani yükselişler adrenaline bağlı yükselişler, maçın içerisinde adrenalin, kaygı olabilir kontrol etmek bir kere normal bir sporcuda bile zorken, diyabetli bir sporcu için daha fazla zor oluyor.
Şeker sizin hayatınızı nasıl etkiliyor?
Şekeri dengede tutabilmek çok önemli bizim için. Normal spor yapan insanlarında şekerini dengede tutubilmek çok kolay değil, şeker enerji ile birlikte yok olan bir şey, benim müsabakalarda 220 şekerle başlıyorum, sonra yüzlere inebiliyor, normal şeker seviyesine yani. Müsabaka sonunda yüze iniyor aradaki farkı kullanmam gerekli. Fiziksel etkimi kazanmam için böyle olması gerekiyor. Öyle bir durumda şeker düşmesi, senin oto kontrol sistemin değişir, el ayak kontrolü zorlaşır, güçsüzleşirsin, ellerin titrer, soğuk soğuk avuçların terler, ellinin altına düşmesi görme kaybına kadar gider hatta bilinç kaybına kadar gider. Diyabetliler bilinç kaybı yaşamıştır.
Şeker rahatsızlığını bile bile profosyonel spor yapmak nasıl bir duygu?
15 yıldır spor hayatım var, bunun son sekiz yılı diyabetli olarak devam ediyorum. Son sekiz yıldır yemek yeme alışkanlıklarım değişti. Her zaman onu söyledim, diyabet insanlara yaşam kalitesi sunar ama zorunlu bir yaşam kalitesi sunar. Diyabet sizin hayatınızı olumsuz etkiler. Ama uygularsanız kaliteli bir yaşamınız olabilir.
HABERİN DETAYI:
www.besiktas.com.tr

Radyo Beşiktaş’ta kutladı

T RT Haber Ankara Meteoroloji’nin Sesi Radyosu Köşe Atışı Programı’nın Yapımcısı ve Sunucusu Halit Sivuk Radyo Beşiktaş’ta Didem Tutal’ın yönettiği Neşe Berber’in sunduğu Spor Gündemi Programı’na konuk oldu.
Beşiktaş’ın şampiyonluğu hakkında neler söylemek istersin Radyo Beşiktaş dinleyicilerine?..
Beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutlamamız lazım, bunun altını kalın çizgiyle çizmem lazım, çok zor bir dönem geçiren Beşiktaş şampiyon olmayı başardı.
Beşiktaş denince hep benim aklımda Süleyman Seba vardır. Yine bizim çocukluğumuza denk gelir Metin – Ali – Feyyaz şampiyonluğu dönemi ve rahmetli Süleyman Seba şampiyonluğu dönemi…
Biz yetişemedik ama Baba Hakkı’ların hakkını yemeyelim ama biz onları tarih kitaplarından okuduk. Onları da rahmetle anıyoruz. Bizim dönemimiz Metin – Ali – Feyyaz dönemine geliyor. Rıza Hoca’yla, Mehmet Hoca ile konuştuğumuzda bazen alınganlık gösterebiliyorlar, ‘Ya sadece Metin – Ali – Feyyaz dönemi diyorsunuz biz o dönemin oyuncusu değil miyiz’ diyebiliyorlar ama elbette o dönemin birbirinden değerli oyuncuları var elbet. Hepsinin hakkını teslim etmemiz lazım. Ben Beşiktaş denince o dönemin şampiyonlukları aklıma geliyor.
Tabi bu yılki Beşiktaş şampiyonluğu daha anlamlı idi, çünkü Beşiktaş’ın stadı yoktu, tüm maçlarını deplasman’da oynamış oldu. Birkaç senedir devam ediyor bu şekilde. Bu Sayın Başkan Fikret Orman başkanlığında tüm yönetim kurulunu tebrik etmek lazım. Ayrıca Samet Hoca’yı tebrik etmek lazım, bu çıkış onunla başladı ve temelleri atıldı. Sonra Önder Özen, Slaven Bilic ikilisine son olarak Şenol Hoca’ya tebrikler… Şenol Hoca taçlandırdı artık. Hem kariyerinde önemli bir adım atmış oldu şampiyon yaparak hem de 7 yıl sonra Beşiktaş’ı tekrar şampiyon yapmış oldu. Beşiktaş camiasını futbolcularını ve yöneticilerini kutluyorum alkışlarımızı gönderiyorum bir kez daha…
HABERİN DETAYI:
www.besiktas.com.tr

İFTARDA BULUŞTULAR

Beşiktaş Belediyesi Ramazan ayı boyunca 23 mahalle yaşayanları ve tüm İstanbullular için çeşitli noktalarda iftar programları düzenledi. Beşiktaş Belediyesi’nin ilk düzenlediği iftar programında, İstanbul Müftüsü Yaran ile semavi dinlerin temsilcileri iftarda bir araya geldi. Yaran: “Bunun dünyaya bir mesaj olmasını, Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Dünyanın bu mesaja ihtiyacı var” diye konuştu.
Ortaköy Meydanı’nda düzenlenen iftarda konuşan Yaran, Ramazan ayının Türk Milleti ve dünya için hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da Ramazan ayının farklı kültüre sahip önemli bir dönem olduğunu söyleyerek Ramazan’ın birlikte sofralarda buluşmak, mahalleliyle, komşularla, dostlarla birliği sağlamak, kardeşliği büyütmek için bir fırsat olduğunu belirtti.
Hazinedar, gerçekleştirilen iftar programında şöyle konuştu:
“İşte biz iftar sofralarını böyle görüyoruz. Hem mahalle kültürünün en güzel yaşandığı, hem de bunun belki de en güzel şekilde ifade edildiği sokaklarda iftar sofralarında buluşmak. Aynı zamanda dostlarımızla, farklı inançtaki kardeşlerimizde bu sofraları paylaşmak da ramazanın özellikle de iftar sofralarının değerini ve önemini artırıyor.”
Süryani Katolik Patrik Vekili Yusuf Sağ da İslam aleminin Ramazan’ını tebrik ederek, orucun, barış, kardeşlik ve selametle neticelenmesini dileğinde bulundu.
Orucun bütün dinlerin hassasiyetle üzerinde durduğu kutsal ve değerli bir olay olduğunu ifade eden Sağ, ‘Allah’ın insanlara emrettiği en önemli emirlerinden biri de oruç tutmak, ondan sonra da namaz kılmak. Oruç bir sınavın dönemidir. İnsanın kendi vicdanı ile onu yaratan Allah arasında bir merdivendir, sınavdır. Allah ile insan arasında köprü oruçtur. Oruç sadakanın, zekatın dönemidir. Orucun temelinde yardımlaşma, dayanışma vardır’ ifadelerini kullandı.
Türkiye Musevileri Hahambaşı İsak Haleva ise Allah’ın İslam alemine muhteşem bir hediye ikram ettiğini belirterek, ramazan ayının insanları sevgiyle yakınlaştırarak, kin ve nefretten uzak durmasını sağladığını söyledi.
Süryani Metropoliti Yusuf Çetin ise insanların, sevgiye, saygıya, birbirlerine ve diyaloğa ihtiyaçları olduğunu söyledi.
Diyalog olmadan barış ve sevginin olmayacağını dile getiren Çetin, ‘Bir hastayla ilgilenmek, birisinin cenazesine gitmek, aç birisini doyurmak merhamettir, sevgidir. Bu nedenle oruçlu günlerde insan aç olmadan, aç olanın durumunu bilemez ama oruç tuttuğu zaman o açlığın ne kadar zor olduğunu anlar. O yüzden içine merhamet yerleşir ve başkasına merhamet elini uzatır’ şeklinde konuştu.
İftar programında, sema gösterisi sunuldu, ilahiler seslendirildi. Ramazan ayı iftar çadırları ve özel etkinlikler dikkat çekiciydi. Beşiktaş Barbaros Meydanı, Ortaköy’de vatandaşlara iftar verildi, Ramazan ayına özel eğlence programlarında ilgi çekici gösteriler vardı. Yolda olan vatandaşlar için de çorba çeşmesi oldukça beğeni kazandı.

Giysiler dönüşecek

Kullanılmış kıyafetlerin ve tekstil ürünlerinin geri dönüştürülerek değerlendirilmesi amacıyla Beşiktaş Belediyesi “Tekstil Atıkları Geri Dönüşüm” protokolünü özel bir firmayla imzaladı.
Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından “Eski Kıyafetlerinize Bir Şans Verin” sloganıyla oluşturulan ‘Tekstil Atıkları Geri Dönüşüm’ Projesi, belediye binasında imzalanan protokolle hayata geçirildi. İlçe genelinde farklı noktalara yerleştirilen 50 giyim-ayakkabı – tekstil kumbarası ile kullanılmış kıyafetler geri dönüştürülerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Bu projeyle Beşiktaş Belediye’sinin Dost Eller Yardım Projesi’ne katkı sağlanacak. Böylece tekstil ürünlerinin üretim sürecinde ortaya çıkan atıkların doğaya zarar vermesinin de önüne geçilmesi hedefleniyor.
Kullanılmayan kıyafetlerin geri dönüşümü doğa için büyük katkısı olduğunu belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Terör bütün dünyayı tehdit ediyor ama daha büyük bir terör kendi elimizde. Zengin ülkelerin daha yoğun olarak büyüttükleri bir tehdittir atıkların geri dönüşümü. AB hibesi ile güçlendirilen bu proje yoksul ülkelere dokunan ve onların yalnızlık hissiyatına dokunan bir barış projesidir. Dolayısı ile bu proje tekstil atıkları değil daha çok konfeksiyon atıklarını da kapsıyor” şeklinde ifadeler kullandı.

Beşiktaş’ta obeziteye karşı Yaşam Merkezi

Son yıllarda önemli bir sağlık sorunu haline gelen obeziteye karşı Beşiktaş’ta “Sağlıklı Yaşam Merkezi” düzenlenen törenle açıldı. Obeziteyle mücadele kapsamında merkeze gelen vatandaşlar, muayene ve tetkiklerin ardından beslenme alışkanlıklarına göre tedavi edilecek.
Beşiktaş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde Cihannüma Mahallesi’nde faaliyet gösterecek “Sağlıklı Yaşam Merkezi”nin açılışı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın katılımıyla gerçekleşti. Protokol konuşmaları ile başlayan açılış töreni, kurdele kesimiyle devam etti. Ardından Başkan Hazinedar, görevlilerden bilgi alarak yaşam merkezini gezdi. Başkan Hazinedar’ın spor salonuna geldiğinde vatandaşları spora teşvik etmek amacıyla spor aletlerini kullanması büyük ilgiyle izlendi.
Sağlık merkezine gelen vatandaşlar, muayene ve tetkiklerin ardından beslenme alışkanlıklarına göre tedavi edilecek. İhtiyaç halinde vatandaşlar merkezde bulunan spor salonunda eğitmen eşliğinde çalışacak.

Masal Şenliği’ne büyük ilgi

Beşiktaş Belediyesi, KidsNook Masal Akademisi işbirliği ile Türkiye’nin ilk Masal Şenliği ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ etkinliğini düzenledi. Yüzlerce çocuk anne ve babaları ile katıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar çocuklara masal anlattı. Masal Şenliği’nde Türkiye’nin farklı illerinden anlatıcılar katıldı. Çocuklara hayatı renkli hale getirmede masalların önemli yer tuttuğu vurgulandı.

“Karma Şık” Sergisi
görücüye çıktı!..

Beşiktaş Belediyesi’nde yaz dönemi içinde yıl sonu sergileri dikkat çekti. Beşiktaş Belediyesi Sergi Salonu’nda Karma Şık sergisi ziyaretçilerini ağırladı. Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nın girişinde yer alan sergi salonunda bir çok eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Sergiyi ilk ziyaret edenlerden biri de Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’dı. Tablolardan asma el süslerine kadar bir çok el sanatı sergilendi.
Karma Şık adlı sergide, el işlemesi örtülerden perspektifli tablolara yağlı boya resimlerden ahşap boyamanın renkli görüntülerine kadar bir çok çalışma aynı çatı altında buluştu.
Beşiktaş Sanat Galerisi Aytar Cd. Başlık Sk. No: 1 Nispetiye Levent
0212 444 44 55

Tasavvuf Müziği ve Semazenler
Eski “Ramazanlar” canlandı

Ramazan ayı etkinlikleri göz doldurdu. Ramazan ayının ilk gününden bu yana iftar sofraları 7’den 77’ye her kesimi bir araya getirdi. Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş’ın pek çok noktasında sokak iftarları ve Ramazan ayı etkinlikleriyle eski İstanbul Ramazanlarını yeniden canlandırdı. Mahallelerde ve meydanlarda iftar sofraları kurularak, yoğun ulaşım noktalarına çorba çeşmeleri yerleştirildi ve iftarın ardından Ramazan eğlenceleri, tasavvuf müziği dinletisi, semazen ve tiyatro gösterileri Beşiktaşlılar ve İstanbullularla buluştu.
Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş ilçesinde çok noktada gerçekleştirdiği iftar ve Ramazan etkinlikleri ile neşeli Ramazan akşamları yaşattı. Barbaros Meydanı, Ortaköy Meydanı ve Abbasağa Parkı’nda vatandaşa iftar verildi. Özellikle Barbaros Meydanı’nda vatandaşlar oruçlarını açarken kurulan özel çadırda iftarın ardından misafirlere tasavvuf müziği dinletisi, semazen ve tiyatro gösterileri de sunuldu. Bu etkinliklerden bir tanesi de Barbaros Meydanı’ndaki Yalçın Özden’in “Abdi’nin Dümenleri” adlı oyunuydu. Yalçın Özden’in çeşitli skeçleri misafirleri neşelendirdi. Orta oyunların yer aldığı program da fasıl da vardı. Fasıl da Suna Yıldızoğlu dikkat çekti.

Lösemili çocuklar için
Fulya’da bir araya geldiler

Ünlü Soprano Karin Bozkurt Lösemili çocuklar için Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’ndeydi.
Sanat hayatına 2003 yılından beri verdiği solo konserlerle devam eden Soprano Op. Dr. Karin Bozkurt, bu kez ünlü Tenor Bülent Külekçi ile Beşiktaş Belediyesi’nin sponsorluğunda, lösemili çocuklar yararına sahne aldı.
Soprano Bozkurt ile Tenor Külekçi’ye Ulaş Kurugüllü yönetimindeki Opera Oda Orkestrası ve Korrepetitörler Rayna Popova ve Simten Deniz Şenpolat eşlik etti. Güneş Kaya yönetimindeki Beşiktaş Çocuk Korosu da konsere renk kattı. “Sosyal sorumluluk anlamında herkes kendi çapında bir şeyler yapabilir” diye konuşan Bozkurt, “Ben müzikle insanlara ulaşmaya çalışıyorum” diye konuştu.
Projeye destek veren Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, “Beşiktaş Belediyesi yani kamu kuruluşu ile STK’ların işbirliğine sahne oluyor. Son iki yıldır bu böyle devam ediyor. Bizim yaptığımız projeler, gelen projelere yaklaşımımız, onlarla olan işbirliğimiz ve kurduğumuz dünya çok hızlı büyüyor. Toplumda çok ciddi karşılık bulan projelerin, uygulamaların çevredeki herkesi heveslendirdiğini ve bize doğru akışın arttığını görüyoruz. Bu da beni heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor” diye konuştu.

İyilik Tırı yollarda!..

LÖSEV’in İyilikler Tırı Beşiktaş’taydı… LÖSEV’in İyilikler Tırı Beşiktaş’ta iki gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı. İyilikler Tırı’ndaki yardım paketleri, Beşiktaş Meydanı’nda bir araya gelinen Lösemili çocuklar ve ailelerine ulaştırıldı.
LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Neslihan Çelik, yapılan çalışma ile ilgili detayları da şöyle aktardı:
“Yıl boyu tüm Türkiye’yi dolaşarak LÖSEV’e kayıtlı ailelere, çocuk ve yetişkin kanser hastalarına yardım götüren LÖSEV İyilikler Tırı, iki gün boyunca Beşiktaş Meydanı’nda ziyaretçilerini ağırladı. İyilikler Tırı aracılığı ile LÖSEV’e kayıtlı ailelere gıda yardımında bulunulurken, çocuklar için de kıyafet, çocuk bezi ve oyuncak dağıtılıyor.
Gıdadan temizlik malzemelerine giysilerden bir çok ürüne kadar etiketli bağış ürünleri, tüm çocuk ve yetişkin kanser hastaları vakıf üyelerine ulaştırılıyor.”
Bununla birlikte LÖSEV 2010-2015 yılları arasında 72 trilyon Euro’yu aşkın yapılan yardımla da kayıtlara geçti.
LÖSEV İyilikler Tırı 2 günün ardından Edirne’ye ardından da Antalya olmak üzere güneye doğru yol alacak.

Kerpiç yapıya teşvik

ETİLER- Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Bahçe ve Çiçek Festivali” için yapılan kerpiç standının teknik danışmanlığını ve inşaat yönetimini, İstanbul Aydın Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. A. Bilge Işık yaptı. Etiler’de bulunan bir alışveriş merkezinin önünde hazırlanan projeyle kerpiç yapının, sağlıklı iç mekân, enerji tasarrufu, uzun ömürlü malzeme, depreme güvenli yapı, teknolojik ve hızlı inşaat gibi olan avantajları vurgulandı. Sanayileşmenin başlamasıyla gıdanın endüstrileştiğini ve insanların yoğurttan, sütten ve daha birçok şeyden zarar görmeye başladıkları gibi yapıların da sanayileşmiş olan kısımlarından zarar görmeye başladıklarını belirten Prof. Dr. A. Bilge Işık, “Tekrardan doğal yapıya dönebilmeleri için biz de onları kerpiç yapıya teşvik ediyoruz” diyerek mesaj verdi.

Farkındalık için toplandılar

BEŞİKTAŞ- İstanbul’da 24. düzenlenen LGBTİ Onur Haftası’nın programının önemli bir ayağı Beşiktaş’ta gerçekleşti. 20 Haziran’da sergi açılışıyla başlayan hafta 26 Haziran’da Onur Yürüyüşü etkinliğini kapsıyordu. “Don Kişot Bisiklet Kolektifi Onur’la pedallıyor” başlığı altında gerçekleşen yürüyüşte Beşiktaş’ta toplanıldı. Rota ise şöyleydi: “Beşiktaş, Kabataş, Karaköy, Tarlabaşı, Taksim, İstiklal Caddesi” Taksim İstiklal Caddesi’ndesi farkındalık için yürüyüş son bulurken hafta içinde sergiler, sinema gösterileri ve paneller de gerçekleşti. Geçen yıl 28 Haziran tarihinde yapılan Onur Yürüyüşü’ne polis müdahalede bulunmuş ve sonrasında tüm dünyadan bu durum geniş tepki toplamıştı.

Cari açık ne kadar oldu?..

CARİ açık Nisan ayında beklentilerin altında 2,96 milyar dolar olurken, Ocak -Nisan’da 10,78 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bunun sonucunda, on iki aylık cari işlemler açığı 28.580 milyon ABD doları oldu. Foreks’in gerçekleştirdiği ankette Nisan ayı Cari İşlemler Dengesi medyan tahmini 3 milyar 200 milyon dolar, ortalama tahmini ise 3 milyar 224 milyon dolar açık şeklinde gerçekleşmişti.

Emlakçılık yasası geliyor

TÜRKİYE’DE emlakçılığın mevzuatını düzenleyen kuralları içeren bir yasanın olmaması sektörün en büyük sorunu. Sektöre düzen getirmesi beklenen Kanun Teklifi Sanayii Komisyonu’nun gündeminde. Teklifin yasalaşmasını dört gözle bekleyenlerden Devga Grup büyesinde yer alan REsearch Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Deveci yasayla kayıt dışı çalışan emlakçıların yok olacağını belirterek, “Tüm işlemler denetim altına alınarak, kurumsal firmaların değeri anlaşılacak” dedi.

Bar katili baskınla yakalandı

BEŞİKTAŞ’TA gece kulübünde bir kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı olaya ilişkin aranan 3 zanlıdan biri yakalandı. Gece kulübünde bir güvenlik görevlisinin ölümü, 2 barmenin yaralanması olayına karıştığı iddia edilen 3 kişiden 1’i gözaltına alınmıştı. Beşiktaş’ta bir barın girişinde gerçekleşen olaya karışan 3 kişiyi tespit etti. Bu kişilerden M. Muhammet Demir’in ölümüne neden olan tabancayı kullanan Volkan Ş, saklandığı ikamette yakalandı. Zanlının başka suçlardan da arandığı öğrenildi.

Direnenler serbest bırakıldı

MİMARLAR Odası’nın Yıldız Sarayı’ndaki binasının boşaltılması sırasında gözaltına alınanlar serbest bırakıldı. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan ve aralarında Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu gibi oda yöneticilerinin de bulunduğu 15 kişinin işlemleri tamamladı. Şüpheliler, Cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

İşadamı karısından
10 milyon tazminat istedi

Ünlü işadamı, yaşadıkları Bebek’te sabah yürüyüşlerinde eşinin bir erkek ile uzun yürüyüşler yaptığını fark etti. Şubeleri olan ve fırıncılık işi yapan ünlü iş adamı eşinin şiddetli geçimsizlik nedeniyle açtığı boşanma davasına karşılık karşı dava açtı. ‘Zina ve ağır derecede onur kırıcı davranış’ gerekçesiyle avukatı aracılığıyla dava açıldı. Ünlü işadamı, eşinin bir erkek ile uzun yürüyüşler yaptığını fark ederek eşinin aile konutunda kendisini aldattığını gözleri ile gördüğünü belirtti ve aldatma fotoğraflarını mahkemeye sundu.

86 yaşındaki bir kişiyi dolandırıp
1 milyon 300 bin lirasını aldılar

Beşiktaş’ta 86 yaşındaki bir kişiyi dolandırıp 1 milyon 300 bin lirasını aldıkları iddia edilen 3 şüpheli tutuklandı. Alınan bilgiye göre, 11 Nisan’da emekli mimar Aydın U’yu arayıp kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, ‘Kimlik bilgileriniz örgütün eline geçti. Tüm paranızı teslim edin’ dedi. Bu telefon üzerine 1 milyon lirayı banka üzerinden, 300 bin lirayı elden şüphelilere veren Aydın U, daha sonra dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu. Bunun üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 2 kişiyi gözaltına aldı. Güvenlik kamera görüntülerinden 300 bin lirayı elden aldığını tespit ettikleri H.L. de 1 Haziran’da yakalandı, emniyetteki işlemler sonrası mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ABD’li öğrenci
için 54 yıl

İstanbul’a eğitim için gelen ABD’li kız öğrenci I.S.’yi otomobille kaçırdıktan sonra tecavüz ettiği belirtilen Birkan Yılmaz hakkında 54 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Aracı Fulya’daki otoparka çeken şüpheli mağduru arka koltuğa götürüp tecavüz ettiği kaydedilen iddianamede, mağdurun Zincirlikuyu’da saçlarından tutularak araçtan atıldığı, mağdurun cep telefonu ve kredi kartlarının da çalındığı anlatıldı. Savcılık B. Yılmaz hakkında 54 yıla kadar hapis cezası istedi.

Tacizi gördü, ölüyordu

BEŞİKTAŞ’TA genç kadının taciz edildiğini gördü, müdahale etti, defalarca bıçaklandı. Evine gitmeye çalışan Nilüfer B.’nin yolunu 18 yaşındaki İbrahim U. kesti. İbrahim U., genç kadını taciz etmeye başladı. Aynı saatlerde özel bir hastanede çalışan Kenan Y., arkadaşıyla hastane önüne çıktığı sırada karşı kaldırımda yaşanan tacizi gördü. İbrahim U. ve Kenan Y. arasında arbede yaşandı. Tacizci, cebinden çıkardığı bıçakla Kenan Y.’yi bıçakladı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Kenan Y. çalıştığı hastaneye kaldırıldı ve ölümden dönen genç adam birden çok kez operasyon geçirdi. Nilüfer B.’nin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ABD’den Ankara’ya: Endişeliyiz

n DOKUNULMAZLIK yasasının onaylanarak yürürlüğe girmesini değerlendiren Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, “Bu değişiklik Türkiye genelinde ifade özgürlüğü üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacak. Biz bundan endişe duyuyoruz” dedi. Toner, düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı. Toner, “Demokratik toplumlarda ilk ilke, yasalar önünde eşitliktir ve yasalar kapsamında korunmalıdır. Biz siyasi konuşmalarda olmak üzere, ifade özgürlüğünün korunması gerektiğine inanıyoruz. Yurttaşları tarafından seçilmiş politikacılar için de geçerlidir ve onların konuşmalarını da içerir. Türk hükümetine konuyla ilgili kaygılarımızı ileteceğiz” dedi.
DÜNYA HABERLERİ İÇİN:
www.besiktas.com.tr

Üniversite kayıt
tarihleri belli oldu

n ÜNİVERSİTE kayıt tarihleri Yükseköğretim Kurumu tarafından açıklandı. Milyonlarca üniversite hayali kuran gencin merakla beklediği üniversite kayıt tarihleri açıklandı. Yükseköğretim Kurumu tarafından yapılan bilgilendirmede, bu yıl sınavlara katılıp herhangi bir üniversiteye yerleşen adaylar elektronik kayıt işlemlerini 12-16 Ağustos, normal kayıtlarını da 15-19 Ağustos arasında tamamlayabilecek. Ek yerleştirme kayıt tarihleri ise Ağustos 2016 ile Eylül 2016’da yapılacak. Üniversite kayıt tarihleri geçen yıl erkene alınıp Ağustos’ta yapılacaktı ama Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle sıkıntı yaşanmaması için bu yıl yapıldı.
EĞİTİM HABERLER İÇİN:
www.besiktas.com.tr

Google kayıp
telefonları bulacak!..

n GOOGLE’IN “I Lost My Phone (Telefonumu Kaybettim)” uygulaması, kullanıcıların kayıp telefonlarının bulunmasını sağlayacak. Google, kullanıcıların telefonlarını çaldırma, kaybetme gibi durumlara karşı alternatif bir çözüm bulmuş gibi gözüküyor. Google’ın “I Lost My Phone (Telefonumu kaybettim)” uygulaması, kullanıcıların telefonlarını yerlerini tespit ederek, sistem erişimlerinin kaldırılmasını sağlayacak. Google, kullanıcıların telefonlarını kaybetmeleri durumunda, cihazların yerini tespit etme, cihazlar üzerinde işlem yapabilme çözümlerine sahip araçlarını tanıttı. Kullanıcılar, Google’ın “I Lost My Phone” adlı sayfasından, cihazın harita üzerinde bulunduğu konumu belirleyen, cihazın ekranını kilitlemeye yönelik bir takım işlevleri uygulayabilecekler.
TEKNOLOJİ HABERLERİ İÇİN:
www.besiktas.com.tr

Maliye Bakanlığı
o uygulamayı kaldırıyor

n MALİYE Bakanlığı, şirketler tarafından satın alınan arabaların gider olarak gösterilmesini önlemek için harekete geçti. Maliye, şirketlerin satın aldığı arabaları gider göstermesine çok ciddi sınırlamalar getirmeyi planlıyor. Şirkete kayıtlı lüks arabaların başkalarının özel kullanımına verilmesi dönemi bitiyor. Bu konuda denetimlerini iyice artıran Maliye’den önemli bir adım daha geliyor. Maliye Bakanlığı, şirketlerin satın aldığı arabaları gider göstermesine çok ciddi sınırlamalar getirmeyi planlıyor. Şirket sahiplerinin satın aldıkları araçları ve araçlara yaptığı harcamaların gider yazılabilmesinin ciddi olarak suistimal edildiği tespitine varan Maliye Bakanlığı’nın önümüzdeki süreçte bu duruma “dur” demeyi düşündüğü öğrenildi.
OTOMOBİL HABERLERİ İÇİN:
www.besiktas.com.tr

Çanakkale’de 101 yıl sonra ortaya çıktı

n ÇANAKKALE Kara Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’ndaki Kireçtepe Jandarma Şehitliği yanında, Mustafa Kemal’in komutasındaki 5. Tümen’e ait karargahın yapılarının kalıntıları 101 yıl sonra bulunarak, gün yüzüne çıkarıldı. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Mehmet Gürkan, Çanakkale Savaşları ile ilgili bir karargah yapısının somut olarak ilk kez saptandığını ve kısa sürede ziyarete açılacağını söyledi. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı’nın kültürel, doğal, milli ve manevi değerlerinin tanıtılması amacıyla kurulan Alan Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanı’nın talimatıyla, Gelibolu Yarımadası’ndaki tüm şehitlikleri, kültür varlıklarını tespit ederek envanterini çıkarıyor. Buna göre bitki örtüsü temizliği çalışmaları bir çeşmeyi de ortaya çıkardı.
AKTÜEL HABERLERİ İÇİN:
www.besiktas.com.tr

Dikkat!.. Sahte kozmetik ürün uyarısı

KOZMETİK ürünlerin bazıları cilde zarar verebiliyor. Sahte kozmetik ürünler ise ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor. Uzmanlar, kozmetikleri alırken bazı noktalara dikkat etmek gerektiği konusunda uyarıyor. Kozmetik ürünler özellikle kadınların vazgeçilmezleri arasında. Cildin zarar görmemesi hem de çeşitli sağlık sorunlarına yol açmaması için ürün tercihinde ve satın alırken dikkatli olmak gerekiyor. Uzmanlar, “Ürünü alırken arkasındaki yazılara dikkat edilmeli, orada her şey yazıyor. Mağazadaki arkadaşlara, güneş koruması var mı yok mu, paraben gibi maddeler var mı yok mu gibi ürünün detayları ile ilgili neye ihtiyaçları varsa sorsunlar” dedi.
SAĞLIK HABERLERİ İÇİN:
www.besiktas.com.tr

MAGAZİN HABERLERİ

BEBEK’TE DONDURMA KEYFİ
BEBEK- Linet, arasının açıldığı Fransız nişanlısı Laurent Zalmonovic’le barıştı. Şarkıcı nişanlısıyla Bebek’te dondurma keyfi yaptı. Lüks cipleriyle trafiğin ortasında kalan ikilinin bir hayli keyifli olduğu gözlendi. Linet ayaküstü sohbet ettiği gazetecilere “Evde sıkıldık. Bebek’te dondurma keyfi güzel olur diye düşündük ama çok trafik varmış” dedi.

NEDEN KAÇTI?..
ETİLER- Oyuncu Naz Elmas, Hakan Yıldız’la Akmerkez’de objektiflere takıldı. Akmerkez’de gazetecilerin geldiğini öğrenince alışveriş turunu yarıda bırakan Naz Elmas’ın makyajsız olduğu görüldü. Bu şekilde görüntü vermek istemeyen oyuncu, taksiye atlayarak gözden kayboldu.

YENİ KLİP YAKINDA
BEŞİKTAŞ- Popçu Bengü, Zorlu Alışveriş Merkezi’inde objektiflere takıldı. Alışveriş merkezinde mağazaları dolaşan Bengü, gazetecilere ”Şimdi spordan çıktım. Bomba gibi hazırlanıyorum. Yeni klip çekimimiz devam ediyor. Yakın zamanda sevenlerimle paylaşacağız” dedi. Ünlü popçu, alışveriş yaptıktan sonra kendisini almaya gelen araç ile AVM’den ayrıldı.

TÜRK YEMEKLERİNİ SEVİYORUZ
ULUS- İngiliz televizyonunda yayınlanan ‘Real Housewives of Cheshire’ adlı dizinin iki oyuncusu Seema Malhotras ile Stacey Forsey, Ulus Sunset’te yemekteydi. Türkiye’ye daha önce de geldiklerini söyleyen Malhotras ile Forsey, “İstanbul’u ve Türk yemeklerini çok seviyoruz. Bu kez İstanbul’a iki günlüğüne geldik. Bu da bizim için çok üzücü” dedi.

“ÇIKAN HABERLERE GÜLÜYORUZ”
ETİLER- Sarp Levendoğlu ile Birce Akalay “boşanma” iddialarına yanıt verdi. Sarp Levendoğlu ile Birce Akalay, Etiler Crepe & Fondue adlı restorandaydı. Çıkışında muhabirlere el ele poz veren çift, çıkan ayrılık haberleri ile ilgili “İddialar hakkında konuşmak gerçekten yersiz. Çıkan haberlere gülüyoruz. Siz boşamaya devam edin. Biz de yaşamaya devam ediyoruz. Biz mutluyuz” dedi.

NEDEN SONA ERDİ?..
KURUÇEŞME- Ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay ile işadamı Özgür İnal’ın ilişkisinin üç ay önce bittiği ortaya çıktı. İşadamı da Özgür İnal yeni sevgilisiyle ilk kez objektife yakalandı. Kumral kız arkadaşıyla Reina’ya girerken görüntülenen İnal, Yeşilçay’la beraberliğinin neden sona erdiği sorusu yanıtsız bıraktı.

“EVLİLİK GÜZEL GİDİYOR
BEBEK- Kenan İmirzalıoğlu ile geçen ay Cunda’da evlenen Sinem Kobal, düğün sonrası objektife takıldı. Bebek’teki bir spor salonundan çıkışta görüntülenen oyuncu, sorular üzerine “Evlilik güzel gidiyor, her şey çok keyifli” dedi. Ardından alyansın takılı olduğu elini sallayıp habercilerle vedalaşarak oradan ayrıldı.

SPORTMEN ÇİFT
BEBEK- Yazın gelmesiyle birlikte spora hız veren ünlü oyuncu Bergüzar Korel ve Halit Ergenç çifti Bebek’teydi. Çift, sabah sporunun ardından kahve keyfi yaptı. Güzel oyuncu Bergüzar Korel, semtten aracıyla ayrılırken eşi Halit Ergenç, yürüyüşüne devam etti.

SPOR HABERLERİ

‘Yılın Futbolcusu’ yarışmasında son!..

GAZETECİLER SEÇTİ

BEŞİKTAŞ camiasını kaynaştıran dev organizasyon da geri sayım başladı. Rekor katılımlı “Yılın Futbolcusu” yarışmasında sona gelindi. Ağustos ayında açıklama ile birlikte kupa sahibini bulacak.

BEŞİKTAŞ’IN en prestijli kupasında gazeteciler son oylarını verdi. Spor yazarları oylarıyla belirlenen yılın futbolcusuna kupa törenle verilecek.

Geleneksel “Beşiktaş Yılın Futbolcusu Kupası” için yapılan oylama sonlandı. Spor yazarlarının oylarıyla seçilecek olan Beşiktaş’ın bu sezon öne çıkan futbolcuları tatlı bir yarış içindeydi. Son duruma göre Gomez, Atiba, Oğuzhan ve Sosa çok az farkla çekiştiği belirlendi. 2015 – 2016 Spor Toto Süper Lig sezonu ile ilgili spor yazarlarının oylarıyla Beşiktaşlı Yılın Futbolcusu Kupası ödülünü almaya hak kazanmaya aday isim veya bu yıl birden fazla futbolcu ismi belirlenecek. Şu ana kadar ulusal basının tanınmış isimleri Beşiktaş’ı çok iyi bilen spor yazarlarından 40 gazeteci oy kullandı. İçinde bulunduğumuz ay ve Ağustos başında kesin sonuçlar Beşiktaş Medya Grubu’nun internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından kamuoyuyla paylaşılacak ve süreç içinde “Yılın Futbolcusu” olmaya hak kazanan isim veya isimlere törenle kupa verilmiş olacak.
DETAYLAR İÇİN: www.besiktas.com.tr

Başbakan Yıldırım’a Orman’dan ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve beraberindeki yöneticileri kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaraylı olduğu bilinen Başbakan Binali Yıldırım’a adının yazılı olduğu “35” numaralı Beşiktaş forması ile Kartal heykeli hediye etti. Yapılan görüşmede Başbakan Binali Yıldırım, Başkan Fikret Orman’ı şampiyonlukları için kutlarken, Euro 2016 şampiyonası hakkında da görüş alış verişinde bulundular.
YÖNETİMDE GÖREV
DAĞILIMI YAPILDI
Öte yandan, Fikret Orman başkanlığında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, oy birliğiyle 5 yöneticinin görev bölgeleri belirlendi. Buna göre Ahmet Nur Çebi, bu dönemde de İkinci Başkanlık görevini sürdürecek. Siyah- Beyazlılarda Deniz Atalay: Asbaşkan, Umut Güner: Asbaşkan, Ahmet Ürkmezgil: Genel Sekreter, Emre Berk Hacıgüzeller: Sayman olarak yönetimde görev yapacak.

EURO 2016’ya erken veda

A Milli Takımı’nın istediği olmadı. Türkiye Avrupa Şampiyonası’nda son 16’ya kalamadı. Türkiye’nin kaderini belirleyen maçta İtalya İrlanda’ya 1-0 yenildi. EURO 2016’da son maçta aldığı galibiyetle ikinci tur şansını sürdüren Türkiye, İrlanda’nın İtalya’yı mağlup etmesi ve Portekiz’in berabere kalmasıyla turnuvaya veda etti. Şampiyonadaki Hırvatistan 1-0 ve İspanya’ya 3-0 mağlubiyetle ayrılmasına rağmen Çek Cumhuriyeti karşısında aldığı 2-0 galibiyetle ikinci tur umutlarını son ana kadar taşıyan Türkiye Milli Takımı turnuvaya erken veda etti.
F Grubu’nda Portekiz’den yenilgi haberi bekleyen Ay-Yıldızlılar, beklediği skoru elde edemedi ve Macaristan, üç kez öne geçtiği maçta Portekiz ile 3-3 berabere kaldı. F Grubu’nda alınan bu sonucun ardından gözünü E Grubu’na çeviren Türkiye, İsveç ile İrlanda’nın kazanamaması halinde üst tura çıkmak için beklemeye geçti. İsveç, Belçika karşısında son dakikalarda yediği golle sahadan yenilgiyle ayrılırken İrlanda-İtalya maçının 85. dakikasında gelen gol haberi Millilerimizin hayallerini yıktı. İtalya’yı 1-0 mağlup eden İrlanda, Türkiye’nin yerine en iyi üçüncüler kategorisinde yer alarak son 16 turuna kalmayı başardı. A Milli Takım ise şampiyonaya grup etabında veda etmiş oldu.

Kara Kartal’ın Şampiyonlar Ligi heyecanı

Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olan ve Şampiyonlar Ligi’nde oynamaya hak kazanan Beşiktaş’ı dev rakipler bekliyor. Şampiyonlar Ligi gruplarına katılacak Beşiktaş, kura çekimine 4. torbadan girecek ve dev takımlarla eşleşecek. Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil edecek Kartal’ın grup maçlarının takvimi belli oldu.
BEŞİKTAŞ’IN MUHTEMEL RAKİPLERİ
İşte Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri şöyle:
l 1. TORBA: Barcelona, Bayern Münih, Leicester, Juventus, Benfica, PSG, CSKA Moskova, Real Madrid
l 2. TORBA: B. Dortmund, Arsenal, Porto, Napoli, Atletico Madrid, +3 Takım
l 3. TORBA: Shakhtar, Tottenham, Olympiakos, Dinamo Kiev, Lyon, Villarreal, +2 Takım
l 4. TORBA: Beşiktaş, Sporting, Viktoria Plzen, Brugge, Salzburg, APOEL, Celtic, +1 Takım.
Siyah-Beyazlılar’ın grubundaki 6 maçın tarihi şöyle:
l Grup aşaması 1. maç günü:
13-14 Eylül 2016
l Grup aşaması 2. maç günü:
27-28 Eylül 2016
l Grup aşaması 3. maç günü:
18-19 Ekim 2016
l Grup aşaması 4. maç günü:
01-02 Kasım 2016
l Grup aşaması 5. maç günü:
22-23 Kasım 2016
l Grup aşaması 6. maç günü:
06-07 Aralık 2016

UEFA heyeti Arena’da incelemelerde bulundu

Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını oynayacağı Vodafone Arena’da incelemeler yaptı.
UEFA heyeti, 2016 – 2017 sezonunda Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını oynayacağı Vodafone Arena’da incelemelerde bulundu.
Stat müdürü Turgut Akhan, UEFA heyeti ile bir toplantı gerçekleştirdi ve ardından Vodafone Arena’yı gezdirdi.
UEFA heyetinin incelemeleri sonrasında kulüp televizyonuna konuşan Stat Müdürü Turgut Akhan, “Vodafone Arena’yı beğendiler. Statla ilgili herhangi bir sorun yok. Bazı istekleri oldu. Notlarımızı aldık. Eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz” dedi.

Başbakanı Beşiktaşlı yaptılar

Başbakan Binali Yıldırım, Beşiktaş’taki Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi’nde Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve beraberindeki yöneticileri kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaraylı olduğu bilinen Başbakan Binali Yıldırım’a adının yazılı olduğu “35” numaralı Beşiktaş forması ile Kartal heykeli hediye etti. Başbakan Yıldırım, Başkan Orman’ı şampiyonlukları için kutladı. SPOR’DA

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*