"Eğitimde yapılanlar devrim"

EĞİTİM: “Eğitimde yapılanlar devrim”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Türkiye’de eğitim alanında yapılanlargerçekten devrim. Yine de yapılması gerekenler var ve beklentiler çok fazla, önümüzdeki dönemde bu beklentileri karşılayacağız.” dedi.
Bakan Yılmaz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kentteki bir düğün salonunda düzenlenen sahur programına katıldı.
Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’yi daha iyi ve daha güzel bir ülke yapmak için çalıştıklarını belirterek, “Muhakkak ki her şeyi yapmadık, her problemi çözmedik, hala sıkıntılarımız var” ifadesini kullandı.
Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini anlatan Yılmaz, Türkiye’nin geçmişle kıyaslanamayacak ölçüde çok daha güçlü olduğunu belirtti.
Bakan İsmet Yılmaz, Türkiye’nin gücünün başkalarını rahatsız ettiğini vurgulayarak, Türkiye’yi kendi problemleriyle uğraşır hale getirmek ve enerjisini boşa harcatmak için yedi düvelin iş birliği yaptığını kaydetti.
Milletin birliği ve beraberliğiyle zor günlerin aşılacağına işaret eden Bakan Yılmaz, Türkiye’de geçen 15 yılda ulaşım, eğitim, sağlık, enerji, çevre, konut gibi alanlarda çok büyük işler gerçekleştirildiğini, eğitimde ve sağlıkta sürekli reformlar yapıldığını anlattı.
Yılmaz, “Türkiye’de eğitim alanında yapılanlar gerçekten devrim. Yine de yapılması gerekenler var ve beklentiler çok fazla, önümüzdeki dönemde bu beklentileri karşılayacağız.” diye konuştu.
Geçmiş yıllarda yapılan çalışmalara değinen Bakan Yılmaz, şunları söyledi: “950 bin noktadaki okulumuzun sınıflarını bilgi otoyollarına bağladık. Eğer öğretmenimiz ve öğrencimiz de merak, gayret olursa, istediği bilgiye ulaşabilmesi mümkün. En son yapılan TEOG sınavında yaklaşık 980 öğrenci 120 sorunun 120’sini de yaptı. Birinciler Van’ın Erciş ilçesinden çıktı. bugün gördüğünüz her 3 öğretmenden 2’si, bizim dönemimizde atandı. Çünkü öğretmen olmayınca eğitim olmaz. Biz fırsat eşitliğini sağladık .”
Yılmaz, eğitim alanında yapılması planlanan projeleri de anımsatarak, “Türkiye’nin eğitimde önü açıktır, yarına umutla bakabiliriz. Eğitimdir bizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkaracak, eğitimdir bizi yoksulluktan kurtaracak, eğitimdir, bizi terörden kurtaracak. Dolayısıyla inşallah önümüzdeki dönem içerisinde hem Türkiye’nin eğitim problemini çözeceğiz, hem de Sivas’ın eğitim kalitesini artıracağız. Ama bunu hep birlikte yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu. Kaynak: Milliyet

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*