MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, "Bugün itibariyle söylenen sözlerin bir hükmü yoktur. 19 Haziran'daki kongremiz meşru, hukuka uygun bir kongredir. Bu kurultayın da hayırlara vesile olacağına inanıyorum" dedi.

SİYASET: “Kongremiz meşrudur”

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, 19 Haziran’daki kongreyi düzenlemekte kararlı olduklarını söylerken, Genel Merkez’in 10 Temmuz’daki olağanüstü kurultay için hiçbir girişimi olmadığını iddia etti

kaynak: Posta

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, “Bugün itibariyle söylenen sözlerin bir hükmü yoktur. 19 Haziran’daki kongremiz meşru, hukuka uygun bir kongredir. Bu kurultayın da hayırlara vesile olacağına inanıyorum” dedi.

Meral Akşener düzenlediği basın toplantısında olağanüstü kurultay hakkında konuştu.

Akşener’in açıklamasının satırbaşları şöyle:

“Tüzük kongresi Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kararı ve Yargıtayın onayı ile yapılmaktadır. Tüzük kongresini MHP adına yapma yetkisi Mahkeme tarafından atanan Çağrı Heyetine aittir.

10 Temmuz’da seçimli kongrenin yapılacağına dair söylenti var. Ancak henüz herhangi bir ilan söz konusu değildir. 19’unda biz kongremizi yapacağız. Çok uzun bir yoldan geldik. Korku duvarını yıka yıka bugüne geldik. Bu bir tarih yazma yolcuğu olmuştur. Bugünlere bizi taşıyan üst kurul delegelerimize, il ve ilçe başkanlarımıza en kalbi teşekkürlerimi sunmak isterim. Bu yolculuk aynı zamanda bir demokrasi tarihine düşülen bir nottur. Bu yolculuk hukukun üstünlüğünün nasıl savunulması gerektiğini yarın tarihe altın harflerle düşürecek bir nottur. İleride bilim insanlarımız sosyolojik olarak bu süreci anlatacaktır.

Şimdi kongremiz olacak. Tüzük kongremiz olduğu için usul hatası yapmayacağız. Usul hatası yapmayacağımız için, usulden itirazın söz konusu olamayacağız, bugünkü Türkiye’de bile hukukçuların itiraz edemeyeceği bir kongre yapacağız. Hazirun defteri oluşturulurken, noter tutanaklarıyla, kameralarla izlenecek bir yol izlenecek.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*