Detoksun vücuttan toksin ve ödem atan etkili bir beslenme programı olduğunu söyleyen Beslenme Uzmanı Şebnem Demir, detoksla ilgili her bilgiyi ve mucize değerinde 3 günlük sıvı detoks tarifini açıkladı.

SAĞLIK: Toksini ve ödemi nasıl atabilirsiniz?

Toksin ve ödem atmak mı istiyorsunuz? İşte bazı öneriler…

DETOKS NEDİR? DETOKS NASIL YAPILIR? BU 3 GÜNLÜK SIVI DETOKS PROGRAMI İLE VÜCUDUNUZU ARINDIRACAKSINIZ!

Detoksun vücuttan toksin ve ödem atan etkili bir beslenme programı olduğunu söyleyen Beslenme Uzmanı Şebnem Demir, detoksla ilgili her bilgiyi ve mucize değerinde 3 günlük sıvı detoks tarifini açıkladı. Diyetlerin altın yardımcısı ve vücudumuzun en sadık dostu sıvı detokslardır. Vücudumuzu dinlendirmek, arındırmak ve yeniden doğmuş gibi hissettirmekle birlikte çok ciddi bir hafifleme sağlayan sıvı detokslar yaz aylarının en ciddi kurtarıcısıdır. DETOKS NEDİR? DETOKS NASIL YAPILIR? Vücudumuzun depoladığı yağlardan kurtulmak için yaptığımız doğru ve dengeli diyet programlarında amaç metabolizmayı daha hızlı çalıştırmak olsa da belli bir süreden sonra zayıflama eylemi azalır hatta durabilir. Bu gibi durumlarda bizlerin altın bir yardımcısı vardır: “detoks”. Detoks vücuttan toksin ve ödem atarak vücudun rahatlamasını sağlayan kısa vadede hızlı sonuçlar veren etkili bir beslenme programıdır. DETOKS NE KADAR SÜRER? Detoks programlarının 3-5-7 ya da 2 haftalık periyodları var olmasına karşın en çok tercih edilen 3 günlük programlardır. Detoks programlarının daha uzun süreli olmamasının en önemli sebebi disiplin isteyen ve uygulaması zor bir beslenme tipi olmasıdır. Detoks programlarının bir başka faydası hücrelerin yenilenmesine, cildin güzel; parlak olmasına yardımcı olur ve depresyonu engeller. DETOKS PROGRAMLARINDA EGZERSİZİN ÖNEMİ Detoks sadece beslenme ile sağlanamaz. Beslenmemizde yapacağımız değişikliklerle vücudumuza yeni toksinler eklemeyi kısıtlar ancak var olan toksinleri vücuttan atmak için egzersizlerin yapılması gerekir, terleme yoluyla var olan toksinlerin atılımını sağlayacaktır. Detoks programlarında uygulanması gereken altın kurallar vardır. Öğünlerin sırası ve yerleri değiştirilmemelidir Yemeklerde tuz kullanılmamalı, baharat seçimine dikkat edilmelidir Kahve ve çay tüketimi şekersiz yapılarak siyah çayın tüketiminden kaçınılmalı Uyku düzenine dikkat edilmeli Günde 2.5litre su tüketilmeli Günlük egzersizler aksatılmadan uygulanmalı Bu kurallara sağdık kalarak 3 günde gözle görülür büyük değişimler yaşayacağınız garantidir.

Yazının tamamı: http://www.hurriyetaile.com/sizin-icin/beslenme-diyet/detoks-nedir-detoks-nasil-yapilir_22371.html?utm_source=copy-paste&utm_medium=copy-paste&utm_campaign=copy-paste-with-url

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*