Başkan Hazinedar 3 semavi din temsilcileri ve vatandaşlar  ile birlikte iftar yemeği

BEŞİKTAŞ: Başkan Hazinedar 3 semavi din temsilcileri ile iftar yaptı.

Ramazan’ın ilk günü nedeniyle Beşiktaş Ortaköy Meydanı’nda kurulan iftar çadırında, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve 3 semavi dinin temsilcileri de iftar yemeğinde oruçlarını açtı.

Beşiktaş Belediyesi tarafından organize edilen iftar programına binlerce vatandaşın oruçlarını açabileceği dev sofralar hazırlandı. İftar yemeğine Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın yanı sıra 3 semavi dinin temsilcileri de katıldı. İlçenin 3 önemli noktasına kurulan iftar çadırları ile misafirlerini ağırlayan Beşiktaş Belediyesi ayrıca her mahallede sokak iftarları da yaptı. Bunun yanı sıra yardıma muhtaç ve evinden çıkamayan vatandaşlara her gün evlerine iftar araçlarla bırakılacak.

Bu anlamlı ve manevi günde hep birlikte olmak dileği ile Musevi, Hristiyan ve Müslüman 3 semavi din temsilcileri ve vatandaşlar ile birlikte iftar yemeği yenildi. İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran ve Beşiktaş Müftüsü Hızır Hilmi Yılmaz da Ortaköy iftarının misafiriydi. Semavi dinlerin temsilcileri hoşgörünün tüm dünyada egemen olduğu bir anlayışla birer konuşma yaparak birlik mesajı verdiler.
ÖZEL HABER

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*