TEKNOLOJİ: iPhone’da beklenen o değişiklik gerçekleşiyor!

TEKNOLOJİ: iPhone’da beklenen o değişiklik gerçekleşiyor!

Ortaya çıkan yeni bir iddia, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın en düşük modelinin ne olacağını içeriyor. Ne olduğuna gelin birlikte bakalım.
Başlık doğru, yanlış okumadınız. Apple nihayet iPhone’larda 16 GB depolama alanından vazgeçip, yerine en düşük 32 GB’lık depolama alanı sunabilir. Kulağa biraz garip geliyor, fakat bu konuda eleştirilen Apple, artık kendini affettirebilir.

IHS Teknoloji Piyasa Araştırma Müdürü olan Kevin Wang, Weibo’da yayınladığı mesajda, tedarik zinciri araştırmasına göre iPhone 7’de 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanının olacağını iddia etti. Kevin Wang, piyasada ve özellikle tedarik zincirinde oldukça derin bağlantılara sahip biri. Daha önce ileri sürdüğü bazı iddialar gerçek olmuştu, bu yüzden bu son iddiasını es geçmemek gerekli.

Wang’ın bu iddiasıyla aynı doğrultuda giden başka bir iddia daha vardı, isimsiz endüstri kaynaklarına dayandırılan eski bir raporda, Apple’ın yeni iPhone’larda 16 GB’lık modeli rafa kaldıracağı belirtiliyordu. Hatta bu rapor iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın, iPad Pro’da olduğu gibi 32, 128 ve 256 GB’lık üç model olarak satışa çıkacağını iddia etmişti. Şimdilik yeni iPhone’larla ilgili gelişmeler bu kadar. Elimize yeni bilgiler, dedikodular geçtikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Sabah

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*