Fikret Orman: "Lider kim? Beşiktaş"

SPOR: Fikret Orman: “Lider kim? Beşiktaş”

Bu kez muhabirler değil, Fikret Orman gazetecilere sordu. Başkan, “Şampiyonluk gitti” şeklinde yorum yapanlara şu göndermede bulundu: Lider kim? Beşiktaş.
“Fenerbahçe ile aramızda 3 puan fark yok mu? Ya da ligde taraflı tarafsız herkesin söylediği gibi en iyi futbolu Beşiktaş oynamıyor mu? 4 maç kalmış ve öndeyiz. Sanki bunların hiçbirisi olmamış gibi farklı bir hava estirilmeye çalışılıyor. Algı operasyonu yapılıyor”
“Ben her gün Ümraniye’deyim ve takımın yanındayım. Hedefe giden bu yolda basit, mesnetsiz ve kişiliksiz yorumlar önümüzde duramaz. Yıkıp geçeriz. Fenerbahçe hariç tüm rakiplerimizin şampiyon olmasını istediği takım yine Beşiktaş”
Sakarya Beşiktaşlılar Derneği tarafından düzenlenen 20. yıl balosuna katılan Başkan Fikret Orman çarpıcı açıklamalarda buludu, kürsüye çıktığında alışılagelmişin dışında bir konuşma yaptı. Sapanca’daki organizasyona Siyah-Beyazlılar büyük ilgi gösterirken, Fikret Orman bu kez basın mensuplarından soru almadı, kendisi gazetecilere sorular yöneltti. Akhisar Belediyespor yenilgisinden sonra kamuoyunda oluşan havayla ilgili gönderme yapan Orman, “4 maç kalmış 3 puan öndeyiz. Hâlâ lideriz. Ligde taraflı tarafsız herkesin söylediği gibi en iyi futbolu Beşiktaş oynamıyor mu? Sanki bunları biz yapmamışız gibi bir hava estirilmeye çalışılıyor” dedi.
Siyah-Beyazlılar’ın patronu, “Ben, her Allah’ın günü Ümraniye’deyim. Takım inanılmaz derecede hırslı ve inanmış durumda. Beşiktaş camiası tüm bireyleri ile şampiyonluğa kilitlendi. Biz gücü sadece taraftarımızdan ve camiamızdan alırız. Kimseye hakkımızı yedirmeyeceğiz. Vodafone Arena’ya, alnımızın teriyle yaptığımız stada şampiyon olarak gideceğiz. Herkes bundan emin olsun. Evet, maçların tansiyonu yüksek, bazen hemen gol olmuyor. Ancak ben inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Orman, “Puan kaybında ortalık yangın yerine çevriliyor. ‘Beşiktaş bitti, dağıldı’ yorumları yapılıyor. Hedefe giden bu yolda basit, mesnetsiz ve kişiliksiz yorumlar önümüzde duramaz. Yıkıp geçeriz. Şampiyonluğa çok yakın olduğumuzu hissediyorum. Fenerbahçe dışında tüm rakiplerimizin şampiyon olmasını istediği takım Beşiktaş” dedi. Bu sözleri herkes ayakta alkışlarken, sonrasında Orman dernekte 20. yılını doldurmuş kişilere plaket verdi, fotoğraf çektirdi.
Sakarya Derneği’nin Başkanı Erdinç Bayındır’ın ve yönetimin organize ettiği baloya Fikret Orman’ın yanı sıra yöneticiler Ahmet Ürkmezgil ve Erdal Karacan da katıldı. Derneğin kurucu başkanı Erol Girişken de gecede yer aldı. Derneğin, Sakarya’da engelliler ana okuluna ait bir alanda 30 bin liralık harcama ile özel oyun alanı yaptırdığı açıklanırken, Orman, “Burada, tüm derneklerin örnek alabileceği şekilde yoğun bir çalışma var” derken, Erdinç Bayındır da baloya katılım gösterdiği için Başkan’a teşekkür etti. Fanatik

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*