Almanya'da metrodaki Türk gelini 'kaçıyor' sanmışlar

DÜNYA: Almanya’da metrodaki Türk gelini ‘kaçıyor’ sanmışlar

Almanya Hannover’de trafik nedeniyle düğününe yetişmek için metro kullanan Aydan Yeter’e yardım edenler, onun kaçtığını sanmış.
Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Sanayi Fuarı’nın bu yılki konukları arasında ABD Başkanı Barack Obama da vardı. Obama’nın gelişiyle altüst olan trafiğe bir de protestoların eklenmesi, aynı gün akşam 17.00’de düğünü olan Türk gelin Aydan Yeter’in kâbusu oldu.
Hannover’deki kuaföründen arkadaşı Merve Çınar’la ayrılıp düğüne yetişmeye çalışan 24 yaşındaki Yeter’in otomobili trafiğe takıldı. Yeter, trafikte geçen süre kâbusa dönüşünce çareyi arkadaşı Çınar’la birlikte araçtan inip metroya koşmakta buldu.
Topuklu ayakkabıları ve gelinliğiyle metroya ulaşmaya çalışan Türk gelin Yeter, kendini trene atıp 20 dakikalık yolculuğun ardından düğün yerine ulaştı.
Yeter’in o anlarında yanında olan Merve Çınar, yaşadıklarını “Aydan yolda sık sık ailesini, eşini telefonla aradı. Çok gergindi. Yolcuların hepsi bana gelinin kaçıp kaçmadığını sordu. İlginç anlardı. 20 dakika herkes bizi konuştu” diye anlattı. Aydan Yeter ve Yüksel Yılmaz, maceralı bir günün sonunda evlendi. HABERTÜRK

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*