Tedbirler en üst düzeyde uygulanacak

AKTÜEL: Tedbirler en üst düzeyde uygulanacak

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ilişkin, “Her türlü tedbir en üst düzeyde uygulanacaktır” diye konuştu.
Vali Şahin, dün Eminönü’ndeki İstanbul Ticaret Odası’nın merkezinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda 1 Mayıs kutlamalarında İstanbul’da alınacak önlemlerle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Şahin, şunları söyledi:
“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü İstanbul’da Bakırköy Pazar Yeri’nde işçi ve emekçilerimizin bir bayram tadında, bayram havasında kutlamaları için elimizden gelen hür türlü tedbir alınacaktır. Bu tedbirler en üst düzeyde uygulanacaktır. Burada hem katılımcıların hem de vatandaşlarımızın güvenliği ve huzurlu bir şekilde etkinliklerini yapabilmesi öncelikli amacımızdır. Bu noktada hem miting alanında hem miting alanına girişlerde ve güzergahlarda her türlü tedbir en üst seviyede alınacaktır. Ulaşım noktasında da toplu taşıma kurumlarımızla gerekli diyaloglar sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın miting alanına ulaşılabilmesi için her türlü erişim için gerekli kolaylık sağlanacaktır.”
Bir gazetecinin “Vapur seferleri çalışacak mı?” şeklindeki sorusu üzerine Şahin, “Gerekli tedbirlerimizi yarın (bugün)kamuoyuyla paylaşacağız. Hangi yolların trafiğe açık olduğu hangi güzergahların kullanılabileceği rahat ulaşım açısından sadece miting değil İstanbulluların ulaşımını da dikkate almak zorundayız. İstanbulluları rahatlatacak her türlü tedbir, elden geldiğince en üst seviyede alınacaktır” diye konuştu.
Sendika temsilcilerinin Taksim Meydanı’na karanfil bırakmasına izin verileceğini ancak marjinal grupların gösteri yapmasına müsaade edilmeyeceğini aktaran Şahin, İstanbul’da daha önce miting yapmak için iki alan varken bunun sekize çıkartıldığını söyledi. Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*