CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kendisine kurulan kaset komplosuyla ilgili katıldığı canlı yayın programında yeni açıklamalarda bulundu.

SİYASET: Deniz Baykal’dan kaset açıklaması

Deniz Baykal’dan “Kaset” açıklaması… CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kendisine kurulan kaset komplosuyla ilgili katıldığı canlı yayın programında yeni açıklamalarda bulundu.

Baykal, “Bu konuyu aydınlatacak iki isim vardır. Biri zamanın başbakanıdır. Bir de Sayın Kılıçdaaroğlu’na sorulsun. Çünkü o, başbakanın o kaseti seyrederken görüntüsünü izlediğini söyledi. ‘Gözlüğünü takıp’ diye anlattığı, gördüğünü iddia eden ana muhalefet partisi başkanı var” ifadelerini kullandı.

“O GÜNKÜ YÜKSEK SİYASİ İRADENİN TALİMATI”

AKP iktidarını işaret eden Baykal konuşmasına şöyle devam etti: “O günkü yüksek siyasi iradenin talimatı, onayı, kararı olmadan böyle bir iş yapılamaz. Ben bu kanaatimi ilk gün söyledim, bugüne kadar o kanaatimi değiştirecek hiçbir somut gelişme sağlanamadı. Gizli tanık ifadeleri gibi iddiaların doğru olmadığını ben biliyorum. Bununla ikna olmuyorum. İkna olmaya hazırım. Hükümet somut bir şey getirsin. Cemaat demekle olmuyor. Ya bir itirafçı ya da bir delil bulsun. Bu konuyu aydınlatacak iki isim vardır. Biri zamanın başbakanıdır. Çilingirden yürüyerek halletmeye çalışıyorlar. Bu iş çilingirle olmuyor. Çilingirin dediklerinin doğru olmadığını ben biliyorum. Bu işi çözmek istiyorsanız sorarsınız başbakana, yukarıdan aşağıya inin, aşağıdan yukarıya çıkmaya çalışmayın. Bir de Sayın Kılıçdaroğlu’na sorulsun. Çünkü o, başbakanın o kaseti seyrederken görüntüsünü izlediğini söyledi. ‘Gözlüğünü takıp’ diye anlattığı, gördüğünü iddia eden ana muhalefet partisi başkanı var” kaynak: http://www.samanyoluhaber.com/deniz-baykaldan-kaset-aciklamasi-haberi/1255796/

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*