Vasip Şahin’den ’1 Mayıs’ açıklaması

GÜNDEM: Vasip Şahin’den ’1 Mayıs’ açıklaması

İstanbul’da sendikalar ve valilik arasındaki uzlaşmayla 1 Mayıs kutlamaları için Bakırköy Pazar yeri seçilirken, Ankara’da da kutlamalar için alan belirlendi. Ankara’da 1 Mayıs, Kolej Meydanı’nda kutlanacak. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Eminönü’ndeki İstanbul Ticaret Odası’nın merkezinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek, 1 Mayıs kutlamalarında İstanbul’da alınacak önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu.
Şahin, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü İstanbul’da Bakırköy Pazar Yeri’nde işçi ve emekçilerimizin bir bayram tadında, bayram havasında kutlamaları için elimizden gelen hür türlü tedbir alınacaktır. Bu tedbirler en üst düzeyde uygulanacaktır. Burada hem katılımcıların hem de vatandaşlarımızın güvenliği ve huzurlu bir şekilde etkinliklerini yapabilmesi öncelikli amacımızdır. Bu noktada hem miting alanında hem miting alanına girişlerde ve güzergahlarda her türlü tedbir en üst seviyede alınacaktır. Ulaşım noktasında da toplu taşıma kurumlarımızla gerekli diyaloglar sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın miting alanına ulaşılabilmesi için her türlü erişim için gerekli kolaylık sağlanacaktır” dedi. Bir gazetecinin “Vapur seferleri çalışacak mı” şeklindeki sorusuna Vali Şahin, “Gerekli tedbirlerimizi yarın kamuoyuyla paylaşacağız. Hangi yolların trafiğe açık olduğu hangi güzergahların kullanılabileceği rahat ulaşım açısından sadece miting değil İstanbulluların ulaşımını da dikkate almak zorundayız. İstanbulluları rahatlatacak her türlü tedbir, elden geldiğince en üst seviyede alınacaktır” şeklinde yanıt verdi.
ANKARA’DA 1 MAYIS’IN ADRESİ KOLEJ MEYDANI
Ankara Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün saat 11.00-16.00 arasında Kolej Meydanı’nda kutlanacağını açıkladı.
Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan bir heyet Valiliğimize başvurarak, 1 Mayıs 2016 Pazar günü 11.00- 16.00 saatleri arasında Kolej Meydanı’nda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamak üzere toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmak istedikleri bildiriminde bulunmuşlardır.
Valiliğimizce 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü vatandaşlarımızın huzur, barış ve güven ortamı içerisinde kutlamaları için gerekli tüm güvenlik tedbirleri alınmıştır.” denildi. Kaynak: Sözcü

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*