Karaman sanığına 508 yıl ceza!

AKTÜEL: Karaman sanığına 508 yıl ceza!

“Karaman’da 10 öğrenciye cinsel istismar davası bugün görüldü. Sanık Öğretmen Muharrem Büyüktürk için ilk duruşmada karar çıktı! Sanık Büyüktürk, 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. ”

Karaman’da bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasına ilişkin sanık M.B’nin yargılandığı davanın, duruşmasında karar verildi
Karaman Ağır Ceza Mahkemesinde gizlilik kararı nedeniyle basına kapalı gerçekleşen duruşmanın ikinci oturumunda, tutuklu sanık M.B. ile tanıklar dinlendi.
Suçlamaları reddeden sanık M.B’nin, “Ben hiçbir şey yapmadım. Çocuklar kendi kendilerine yapmış. İyi bir öğretmenim. Kitap okuttum, tiyatro oynattım. Hakkım gasbediliyor.” dediği belirtildi.
“Baba gibi yaklaştım”
Meslekte başarılı bir öğretmen olduğunu savunan M.B’nin, çocuklara da derslerinde sürekli doğa ve hayvan sevgisini aşıladığını söylediği bildirildi.
Sanık M.B’nin, “Babasız büyüdüm, çocuklardan birisi de babasız büyümüştü. Onlara adeta baba gibi yaklaştım. O çocuğu üvey babasından korudum. Çocuklara ders vermeyi defalarca bırakmak istedim ancak aileler beni bırakmadı” şeklinde savunma yaptığı öğrenildi.
İLK DURUŞMADA KARAR ÇIKTI
Sanık Öğretmen Muharrem Büyüktürk için ilk duruşmada karar çıktı! Mahkeme kararı sanığın yüzüne okudu. Üst sınırdan ceza verildi İndirim almadı! Sanık Büyüktürk, 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*